ПОВРАТАК ВЕЛИКОГ СТЕНА, ЂОКОВИЋ ГА ЧЕКА У ТРЕЋЕМ КОЛУ: Вавринка се вратио из мртвих и победио после годину и три месеца

О. М.

09. 05. 2022. у 14:30

БИВШИ троструки гренд слем шампион Стен Вавринка недавно се вратио тенису после годину дана паузе, али је неславно прошао на челинџеру у Марбељи и мастерсу у Монте Карлу, где су га већ на првој препреци зауставили Елиас Имер, односно Александар Бублик. Сада се појавио и на Отвореном првенству Италије у Риму, где му нису даване никакве шансе у мечу првог кола против Рајлија Опелке.

И заиста, амерички див почео је фантастично овај меч, освојивши први сет са 6:3. Наставио је у истом стилу, па је већ у седмом гему другог сета имао прилику да поведе са 5:2 и онда мирно сервира за победу.

Тако није мислио некада трећи, а данас 232. играч света, и некадашњи финалиста Рима (додуше, из сада већ давне 2008). Прво је спасао брејк лопту и освојио гем, а у наредном одмах брејкнуо Американца. До краја сета сачувао је предност и обезбедио трећи сет.

Опелка се држао у одлучујућем сету до 2:2, а онда је Швајцарац освојио четири гема заредом и извојевао прву АТП победу после осмог фебруара 2021, када је у првом колу Аустралијан опена савладао Педра Соузу са 3:0 у сетовима.

Наредни противник "Стен-д-мена" биће бољи из дуела у коме се састају Ласло Ђере и Хрват Борна Ћорић, а тренутни резултат је 1:0 за нашег тенисера. Победник тог меча у трећем колу се укршта са делом жреба у коме је Новак Ђоковић, што значи да ћемо можда гледати још један епски окршај старих ривала.

Подсетимо, Ноле и Стен играли су пет финала, од чега једно баш у Риму, 2008. године, када је наш ас први пут подигао трофеј на Форо Италику. Новак је био бољи и у финалу Беча 2007. године, док је Вавринка славио у два најважнија њихова дуела, финалима Ролан Гароса 2015, односно Ју-Ес опена годину дана касније, као и у другом Новаковом АТП финалу у Умагу 2006.

ЗВЕЗДИН МЕСИ ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

"ЗВЕЗДИН МЕСИ" ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ће вечерас тражити своју прву победу у Лиги нација када од 20.45 на "Стадиону Дубочица" у Лесковцу буде угостила традиционално неповољног ривала, Швајцарску.

12. 10. 2024. у 07:20

ВАРАЛА САМ ДУШКА!: Карлеуша признала - Нисам осећала ништа, чак ни олакшање

"ВАРАЛА САМ ДУШКА!": Карлеуша признала - "Нисам осећала ништа, чак ни олакшање"

ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша недавно се развела се од фудбалера Душка Тошића, с којим има две ћерке Нику и Атину. Након 17 година потписали су папире за споразумни развод брака, а сада је ЈК све изненадила када је признала у ком моменту је преварила свог већ сада бившег супруга.

11. 10. 2024. у 12:40