НОВАК БОЉИ ОД ЛАЈОВИЋА: Душан без четвртфинала Монпељеа

25. 02. 2021. у 17:33

СРПСКИ тенисер Душан Лајовић поражен је у осмини финала турнира у Монпељеу од Аустријанца Дениса Новака са 7:6(5), 7:5.

Одлично је меч почео за 27. тенисера света. Лајовић је одмах направио брејк, али је 102. играч планете бзо узвратио. До краја сета су играчи разменили још по један брејк, па је одлука о победнику првог сета морала да буде донета у тај-брејку. Боље се у 13. гему снашао Новак и начини велики корак ка победи.

Други сет је био изједначен до осмог гема када је Србин одузео сервис ривалу и дошао у ситуацију да сервира за сет. Ипак, тада је стао Душан, искористио је то Денис да врати изгубљено. Потом је направио још један брејк и победио после једног сата и 36 минута игре.

Новак ће у четвртфиналу овог турнира играти против Немца Питера Гојовичика.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ФУДБАЛСКИ КЛАСИК НА АЛИЈАНЦ АРЕНИ: Немци прижељкују репризу финала Светског првенства 1974, а Холанђани полуфинала Еура 1988. године

ФУДБАЛСКИ КЛАСИК НА "АЛИЈАНЦ АРЕНИ": Немци прижељкују репризу финала Светског првенства 1974, а Холанђани полуфинала Еура 1988. године

У оквиру групе "3" дивизије "А" Лиге нација гледаћемо прави фудбалски класик када се вечерас од 20.45 на "Алијанц арени" у Минхену буду састали Немачка и Холандија.

14. 10. 2024. у 07:45

РУСИ У НЕВЕРИЦИ: Видели шта је Александар Вучић урадио - и сад је то једна од тема дана у Русији! (ФОТО)

Русија, због рата у Украјини, не налази често разлог да међу најновије а најважније вести објављује информације из међународног спорта, јер услед силних међународних санкција Руси малтене и не учествују у светским спортским збивањима, али се Александар Вучић, председник Србије, побринуо да једна спортска вест прилично затекне Русију.

14. 10. 2024. у 14:00

ОБЈАВЉЕН ИДЕНТИТЕТ УБИЈЕНИХ - СВЕ ТИНЕЈЏЕРИ: Најсмртоноснији напад од почетка инвазије! Истог дана кад су САД рекле да шаљу нови ПВО

ОБЈАВЉЕН ИДЕНТИТЕТ УБИЈЕНИХ - СВЕ ТИНЕЈЏЕРИ: "Најсмртоноснији напад од почетка инвазије!" Истог дана кад су САД рекле да шаљу нови ПВО

У НАПАДУ Хезболахове беспилотне летелице на војну базу у централном Израелу у недељу су убијена четири војника и тешко је рањено још седам особа. ИДФ је сада објавио имена војника - сви су били тинејџери и имали 19 година, преноси "Associated Press".

14. 10. 2024. у 12:38