СТЕВАН БАКИЋ И ДАЉЕ НА ЧЕЛУ СУБОТИЦЕ: Највећи град на северу Бачке формирао градску власт
На челу највећег града на северу Бачке и даље ће бити Стеван Бакић (СНС) - одлучено је већином гласова на конститутивној седници Скупштине града Суботице.
фото:Ј.Л.
Избору градоначелника претходило је конституисање локалног парламента којим ће убудуће преседавати Даниел Ђивановић (СВМ), који је на овом месту наследио Балинта Пастора. Заменик председник СГ остаће Небојша Црногорац (СПС) а секретар Ђула Ладоцки (СВМ). У највишем руководству Града Суботице биће и Чила Голи, заменица градоначелника, и чланови Градског већа Роберт Тот (СВМ) за област комуналних делатности и развоја, Марко Марић (ПУПС) за област привреде, Хајналка Богнар Пастор (СВМ) за област пољопривреде и заштите животне средине, Миланка Костић (СНС) за област образовања и културе, Ђенђи Селеши (ПС) за област социјалне заштите и здравства, Наташа Алексић (СДПС) за област спорта и омладине и Харгита Ерчи (СВМ) за област туризма, инвестиција и међународне сарадње.
Захваљујући се на поверењу и части да у другом мандату буде на челу Суботице, градоначелник Стеван Бакић поручио је да ће и у наредном периоду бити усмерен на активности у реализацији инвестиција, како најављених тако и нових, уз незаобилазну финансијску стабилност града и сарадњу са вишим нивоима власти.
- Радићемо још одговорније, да оправдамо поверење грађана. Радићемо на привлачењу домаћих и страних инвеститора, завршићемо започете пројекте а започети оно што смо најавили попут реконструкције вртића, изградњу амбуланте на Палићу, изградње бициклистичких стаза, постављања теретана на отвореном... Настављамо да улажемо у путну инфраструктуру, крајем новембра очекујемо завршетак изградње брзе пруге, а потом ћемо уредити све улице које су оштећене приликом тих радова. Чекамо употребну дозволу и отварање зграде Народног позоришта, а све је припремљено и за реконструкцију Опште болнице – најавио је део својих планова градоначелник Бакић.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)