ОВО ЈЕ МОГЛА БИТИ ЗВЕЗДА: Макаби на легендарном здању започиње живот у елити

06. 09. 2022. у 08:48

ИЗРАЕЛЦЕ очекује паклена атмосфера.

Да је било мало више среће и фудбалског знања, вечерас бисмо Црвену звезду гледали на "Ла лужу", овако, у тој улози је Макаби из Хаифе. Наиме, Бенфика ће на свом легендарном здању угостити израелског првака у првом колу групе "Х" Лиге шампиона. Лисабонски "орлови" у вечерашњи сусрет улазе након драме и тријумфа против Визеле, док су "зелени" успели да савладају Хапоел Бер Шеву у гостима.

Бенфика је перфектна, не силази са победничког пута. На отварању петог кола Примеире лисабонски тим ударио је против Визеле и пету рецку. Ипак, у последње време озбиљно се мучи екипа Роџера Шмита, пошто је други пут у три дана до тријумфа морала преокретом. Још драматичније него прошлог уторка, пошто је до целог плена дошла из пенала у 11. минуту надокнаде – 2:1 (0:1).

Гости су средином првог дела на изненађење читавог Лужа стигли до предности. У јеку Бенфикиних напада севнула је контра Визелиних фудбалера, Кико Бондосо упослио је Милутина Осмајића перфектном лоптом, а некадашњи нападач Сутјеске првенцем у новом клубу довео госте у вођство.

Није Бенфики ово био први пут да се суочава са голом минуса, у прошлом колу губила је против Пакош Фереире, и поново је показала реакцију после примљеног гола. Само што је овог пута стигла доста касније. Тек је у 76. минуту, након што се скоро сат времена мучила да одговори Осмајићу, лисабонска екипа узвратила. И опет ју је, баш као у судару са Фереиром пре три дана, у живот вратио Давид Нерес евроголом са двадесетак метара.

Но, није изједначујући гол домаћину дао ветар у леђа, покушавали су Шмитови момци углавном са дистанце, Гонсало Рамос је у финишу чак покушао да инсценира пенал, али је уместо њега добио други жути картон и напустио игру. Ипак, Бенфики је пошло за руком оно што Рамосу није, и то у осмом минуту надокнаде! Давид Роса је покушао да изблокира ударац са дистанце, лопта га је погодила у леђа, потом у руку, и судија је показао на белу тачку.

Одговорност је преузео Жоао Марио и смирено, као да се не игра 111. минут, погодио за преокрет и пету победу у низу. Успут и добио други жути картон, али му то неће бити превише битно у овом тренутку.

Макаби је од самог старта израелског шампионата показао да је уз имењака из Тел Авива највећи фаворит за наслов првака. "Зелени" су на премијери убедљиво савладали Макаби Нетању 4:1, онда је на гостовању миниланим резултатом пао Бнеи Сахнин, да би пре само три дана Френци Пјеро у судијској надокнади показао своју класу. Репрезентативац Хаитија је погодио за 2:1 против Бер Шеве и тако продужио одличан низ своје екипе.

Бенфика је апсолутни фаворит на свом терену против Макабија. Ипак, "орлови" морају бити опрезни, "зелени" су били у сличном положају у дуелима са Олимпијакосом и Црвеном звездом.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,63)

ПУТИНОВ ЏОКЕР: Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

ПУТИНОВ "ЏОКЕР": Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

Недуго након што је у мају 2024. председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта. А изгледа да ће се сада десити и једна несвакидашња ствар - баш тај министар постаће, по свој прилици, и председник руског Олимпијског комитета.

17. 10. 2024. у 22:50

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55