ЛЕПА ПРИЛИКА ЗА НОВИ ТРИЈУМФ: Атлетико мора на заустави Јага Аспаса

10. 09. 2022. у 09:46

"ЈОРГАНЏИЈЕ" у потери за врхом табеле.

Фудбалери Атлетико Мадрида дочекаће на свом "Ванда Матрополитану" екипу Селте у мечу петог кола шпанске Примере. Чета Чола Симеонеа у овај сусрет улази након драматичног тријумфа над Портом у Лиги шампиона од 2:1, док су гости из Вига рутински савладали Кадиз минулог викенда резултатом 3:0.

Сусрет који је до судијске надокнаде наговештавао да ће бити први мирних мрежа у овосезонској групној фази Лиге шампиона украсила је невероватна судијска надокнада у којој су екипе Атлетика и Порта са три гола надоместиле скромних 90 минута, а цео плен пруипао је домаћину поготком Антоана Гризмана у 101. минуту.

Прихвативши стил Чола Симеонеа гости су опрезно и подигнутог гарда ушли у дуел, мешутим како се ближио крај сусрета све конкретније и учесталије су успевали да ставе на муке Јана Облака који је маестралним интервенцијама оставио Мадриђане у животу. Низ неискоришћених прилика порта низ воду је заједно са саиграчима у 81. минуту пустио Мехди Тареми који је заборавио да живи у ери ВАР технологије те је оправдано зарадио други жути картон за симулирање и пружио наду домаћину.

Бројчана предност била је иницијатор офанзиве Атлетика који је на крилима резервиста успео да у судијској надокнади нађе пут до мреже ривала. Акцију по десном боку на додавање Анхела Корее из срца шеснаестерца у гол је преточио Марио Ермосо. Стрелац водећег гола у 91. минуту успео је да подигне температуру на Метрополитану до тачке усијања, међутим само четири минута касније улогу јунака заменио је за улогу трагичара. Неспретна реакција пред својим голом и играње руком донели су у 96. минуту прилику Порту да са пенала стигне до изједначења. ОАдговорност да изведе најстрожу казну преузео је Матеус Урибе, а Облак, иако је погодио страну и имао лопту на руци, није успео да остане несавладан.

Ролеркостер у престоници Шпаније међутим није се завршио поготком Колумбијца јер је у 11. минуту надокнаде Антоан Гризман спретно реаговао на другој стаиви после корнера и поготком потписао три бода "јорганџија" на старту групне фазе.

Селта је савладавши Кадиз дошла до друге утастопне победе у сезони и стигла до деобе седме позиције у Примери са Билбаом, Ђироном, Сосиједадом и вечерашњим ривалом Атлетиком - 3:0 (0:0).

Јаго Аспас је са два поготка у стање тоталног очаја додатно гурнуо Кадиз, који ни четврту утакмицу на старту сезоне није затресао противничку мрежу, па је закуцан за дно табеле као једина екипа без бода и постогнутог поготка са гол-разликом 0:10. Кадиз вечерас није ни могао више, с обзиром да није упутио ниједан ударац у оквир гола противника. Стрелац за клуб из Вига био је и Родригез.

Атлетико је минуле сезоне савладао Селту у обе утакмице, а и вечерас је велики фаворит.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,73)

ПУТИНОВ ЏОКЕР: Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

ПУТИНОВ "ЏОКЕР": Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

Недуго након што је у мају 2024. председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта. А изгледа да ће се сада десити и једна несвакидашња ствар - баш тај министар постаће, по свој прилици, и председник руског Олимпијског комитета.

17. 10. 2024. у 22:50

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55