ОГРОМАН ПРОБЛЕМ ЗА ЛИВЕРПУЛ: Пробудио се Душан Тадић!

13. 09. 2022. у 11:35 >> 11:55

СРБИН поново "плеше", али да ли је то довољно за изненађење?

Фудбалери Ливерпула дочекаће Ајакс у другом колу групе "А" Лиге шампиона. "Редси" су након дебакла од Наполија (4:1) на премијери у елитном такмичењу имали неочекивани слободан викенд (одложено комплетно коло Премијер лиге због смрти краљице Елизабете) и темељно су се припремали за меч са "копљаницима". Са друге стране, холандски великан је у великом налету, седам узастопних победа уписали су Душан Тадић и његови саиграчи, а посебно је била импозантна она против Ренџерса (4:0), док је минуле суботе "самлевен" Херенвен са 5:0.

Не играју црвени добро од почетка сезоне, али Јирген Клоп је у неверици гледао шта раде његови играчи и шта Наполитанци раде његовим играчима у првом полувремену, која је решило исход горепоменутог сусрета.

У првом минуту Осимен је обишао Алисона и искоса уместо празне мреже погодио стативу. А, непуних пет минута није прошло, а судија Дел Серо је први пут морао да покаже на белу тачку. Милнер је руком играо у шеснаестерцу, а Зјелински је погодио за 1:0.

Осимен је до лудила доводио одбрану Ливерпула, нису могли ни да га стигну, ни да му прочитају кретње, ни ухвате продоре.

Када га је Ван Дајк нагазио у 17. минуту, Дел Серо је поново, уз помоћ ВАР-а, морао да покаже на пенал. Тукао је Осимен, одбранио Алисон. Али што се тиче односа снага на терену, то баш ништа није променило. Наполи је, просто, био пребрз и превише креативан у кретњама и комбинацијама за Енглезе.

У 31. минуту Ангиса је крунисао феноменалну акцију, два дупла паса која су избацила из равнотеже четворицу дефанзиваца Ливерпула – 2:0.

Тек после тога гости су почели нешто да играју, али онда је на сцену ступио одлични Квича Кварачкелија. Невероватно како је Грузин пробио преко бока одбрану Ливерпула, заградио Гомеза телом и онда као на тацни послужио Симеонеа, само што је ушао у игру, да се упише у стрелце – 3:0.

Фајтерско друго полувреме са обе стране отворено је са два гола у првих пет минута. Зјелински је повисио вођство Наполија на 4:0, али спас за госте је био брзи погодак Дијаза у 49. минуту, који је мало укочио Наполитанце. Ипак то није било довољно за нешто више, остало је 4:1.

Чињеница је да је нови тренер Ајакса променио позицију српском капитену, "отерао" га на страну из централног дела терена, одиграо је Душан Тадић две-три слабије партије и почеле су да пљуште критике, чак и од неких бивших холандских репрезентативаца, да је лидер Ајакса "потрошио сав кредит".

На утакмици против Херенвена Тадић је поново плесао по терену. Српски ас је уписао хет-трик асистенција за победу над "срцима" (5:1) и после меча је имао одговор на све критике:

- Када не играте добро, онда сте одједном постали стари. Када играте добро, поново сте млади - рекао је Тадић.

Ливерпул и Ајакс су се последњи пут међусобно састали у сезони 2020/21. такође у групној фази Лиге шампиона. Енглески гигант је оба меча решио у своју корист идентичним резултатом - 1:0. Чета Јиргене Клопа је на папиру фаворит, по именима квалитетнија, међутим, све се мора оправдати на терену.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,62)

ВРЕДИ ПРОБАТИ: 1&ГГ (квота 2,50)

ПУТИНОВ ЏОКЕР: Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

ПУТИНОВ "ЏОКЕР": Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

Недуго након што је у мају 2024. председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта. А изгледа да ће се сада десити и једна несвакидашња ствар - баш тај министар постаће, по свој прилици, и председник руског Олимпијског комитета.

17. 10. 2024. у 22:50

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55