ГВАРДИОЛА У ПРОБЛЕМУ: Још један важан шраф Ситијеве машинерије ван строја на дуже време

О. М.

28. 09. 2024. у 09:33 >> 09:47

У једном од најзанимљивијих мечева шестог кола Премијер лиге састаће се Њукасл и Манчестер сити. Овај меч игра се у суботу од 13.30 часова.

Profimedia

Изабраници Едија Хауа одлично су започели нову сезону. Били су непоражени у прве четири утакмице, али су у прошлом колу доживели први пораз у сезони. Изгубили су на гостовању Фуламу са 3:1, што им је била најслабија утакмица од почетка нове сезоне.

Њукасл је у првом полувремену примио два гола због лоших реакција своје одбрамбене линије. Харви Барнс је у другом полувремену смањио на 2:1, али су на крају примили и трећи гол.

Пре тог пораза забележили су три победе и један реми. Тренутно су на шестом месту са 10 бодова, колико има и пети Челси, а заостају само три бода од лидера Манчестер ситија с којим ће данас покушати да се бодовно изједначе.

То је, наравно лакше рећи него урадити. "Грађани" су до сада испустили само два бода и то у пршлом колу против Арсенала. Иако је голом Ерлинга Холанда повела већ у уводним минутима меча, чета Пепа Гвардиоле је била на ивици пораза након што су Калафјори средином првог дела и Габријел у зауставном времену преокренули резултат.

Иако су због искључења Леандра Тросара у осмом минуту надокнаде првог полувремена постали бројчано надмоћнији, шампиони до изједначења на свом "Етихад" стадиону нису стигли све до дубоко у зауставном времену утакмице, када је на 2:2 поравнао Џон Стоунс.

Упркос овом "киксу", ако се нерешен резултат у дербију целог првенства може назвати киксом, Сити је и даље на челу табеле са 13 бодова, једним више од Ливерпула и Астон виле, који имају по 12 бодова.

Међутим, највећи проблем за Пепа Гвардиолу у ​​овом тренутку је озбиљна повреда Родрија - у питању су лигаменти чашице колена, због које ће по свему судећи да пропусти целу сезону. Шпански дефанзивни везиста један је од најважнијих играча у тиму, ако не и најважнији шраф у одсуству Кевина де Брујнеа који јсе још опоравља од своје повреде препоне. Он је због повреде морао да напуст итерен у 21. минуту, а само 60 секунди касније "тобџије су постигле изједначујући гол.

На тој утакмици заменио га је Матео Ковачић, а против Вотфорда у Лига купу, Гвардиола је извео резервни састав, тако да још није сасвим јасно ко ће да мења Шпанца док се не врати на терен.

Голови се нису често виђали на сусретима Њукасла и Ситија у последње време, са само једном од последњих пет утакмица која је дошла 3+. Али пре тога, током 2021. године и 2022. на четири сусрета пало је укупно 22 гола, уз две незаборавне утакмце на "Сент Џејмсовом парку" које су завршиле са 3:3 односно 4:3 за Сити.

Зато верујемо да ће и данас на северу Енглеске бити голова и то на обе стране. А пошто напад Ситија предводи невероватни Ерлин Холанд, који је већ после пет кола уписао десет голова оборивши рекорд Премијер лиге од шест, који је доскора држао некадашњи фудбалер Њукасла Мики Квин (рекорд је оборио као члан Ковентрија), треба веровати да ће "грађани" постићи и више од једног.

НАШ ТИП: ГГ&3+ (квота 1,84)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАВИЈАЧИ ХАЈДУКА ИЗ СПЛИТА ИПАК НА МАРАКАНИ?! ЕВО И КОЛИКО ЊИХ! Најновије вести из Хрватске пред меч Црвена звезда - Бенфика у Лиги шампиона

Пред утакмицу Црвена звезда - Бенфика, која се у оквиру 1. кола Лиге шампиона игра данас у Београду, бурно је и у хрватским медијима, јер су навијачи тамошњег Хајдука, из Сплита, у изврсним односима са најватренијим присталицама поменутог португалског гиганта, па тако има најава да ће поједини припадници сплитске Торциде доћи на мечу који је у српској престоници.

19. 09. 2024. у 15:39

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СПРЕЧЕН ХАОС! Торцида Сплит кренула у Београд на утакмицу Црвена звезда - Бенфика, реаговала српска полиција!

Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да припадници МУП-а предузимају свеобухватне мере безбедности поводом данашње фудбалске утакмице између ФК Црвена звезда и ФК Бенфика из Португалије, будући да су, током вршења граничне контроле лица и возила, код више навијача гостујуће екипе пронађена обележја ФК Хајдук из Сплита и навијачке групе "Торцида".

19. 09. 2024. у 14:14