ИСТИ ПРИНЦИПИ НЕ ВАЖЕ ЗА СВЕ: Приштина породицама правих терориста из Куманова давала и новчану помоћ - Србија крива због Дана жалости

Новости онлајн

01. 10. 2023. у 10:50

ГОВОРЕЋИ о инциденту који се говорио у Бањској и погибији тројице Срба и једног албанског полицајца, председник Србије Александар Вучић је више пута подсетио на догађај који се пре осам година збио у Куманову, када су шиптарски терористи напали међународно признату суверену државу Македонију, земљу која је чланица УН, а које, иако су у питању прави терористи, тада нико није тако називао, већ супротно - борцима за слободу, док су убијени Срби, који су устали да бране своје домове и породице одмах проглашени терористима.

ИСТИ ПРИНЦИПИ НЕ ВАЖЕ ЗА СВЕ: Приштина породицама правих терориста из Куманова давала и новчану помоћ - Србија крива због Дана жалости

Фото: Новости/Друштвене мреже

- Показаћу вам како изгледа то лицемерје када вам неко држи придике о европским вредностима, иако се ми држимо њих. Подсетићу вас шта се десило пре осам година у Куманову, када су албански терористи, прави терористи напали међународно признату суверену државу Македонију, земљу која је чланица УН, веома битан детаљ. Погинуло је чак осам полицајаца македонских. Шта се догодило? Тада нам ни Рама нити било ко из ЕУ није држао придике - рекао је Вучић гостујући у специјалној емисију на РТС-у, и показао слике "државне сахране у Приштини" 2015. године, у униформама УЧК. 

- Присутни су били од Исе Мустафе, који је са мном преговарао. То је комеморација свим Албанцима убијеним у Куманову. Пуна хала, све организовано. И ником ништа. И то није крај. 

- Ово је Бег Ризај - рекао је Вучић показијући његов споменик - један од убијених терориста, а ово је споменик подигнут њему у Дечанима чувеним. Споменик обилази и полаже свеће Рамуш Харадинај. Толико о њиховим принципима, европској будућности и свему другом. 

Занимљиво је и то да је приштинска влада породицама терориста страдалих у Македонији тада дала и финансијску помоћ, о чему сведоче и чланци објављивани у то време. 

- Влада (*)Косова ће дати 219.000 евра помоћи члановима породица етничких Албанаца који су осуђени за тероризам или убијени током дводневне борбе са полицијом у Куманову у Македонији 2015. Двеста деветнаест хиљада евра издвојено је за покривање трошкова породица осуђених и убијених у случају Куманово... свакој породици ће бити издвојено по 10.000 евра - рекао је тадашњи премијер лажне државе Рамуш Харадинај.

Foto: Printskrin

Да исти принципи не важе за све, показало се још једног пута. Док на ову најаву Приштине тада нико из међународне заједнице није реаговао, иако Харадинај терористички акт у Северној Македонији приде карактерише као "борбу са полицијом у Куманову", Србија је већ данима изложена снажном притиску и стављена на стуб срама само због тога што је прогласила Дан жалости за мучки убијеним Србима. 

Вучић је, између осталог, говпорио и о овоме, а све као одговор на питање о реакцији албанског премијера Едија Раме. 

- Србија је одредила Дан жалости због трагичних догађаја, због смрти свих људи. Из угла Устава РС сви су држављани наше земље. Србија има Дан жалости и због тројице убијених Срба и због убијеног полицајца. То је цивилизацијска, озбиљна и одговорна одлука. Еди Рама није говорио истину. Истина је да су српске општине на северу КиМ прогласиле Дан жалости због убијених Срба. Ми смо прогласили Дан жалости због свих догађања и свих убијених лица. Није први пут да не говори истину - рекао је тада Вучић. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОБЈАВИЛИ МАПЕ СА РАТИШТА: Русија наставља продор дубље у Украјину, враћа територију у Курској области (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ОБЈАВИЛИ МАПЕ СА РАТИШТА: Русија наставља продор дубље у Украјину, враћа територију у Курској области (ФОТО)

РУСИЈА наставља да продире дубље у Украјину и враћа сопствену територију у Курској области, показују најновије мапе са украјинског ратиша које је објавио Институт за проучавање рата (ISW).

09. 01. 2025. у 20:45

Коментари (29)

АЕРОДРОМИ БУДУЋНОСТИ: Како одрживе праксе обликују ваздухопловство