СВАКО МЕСТО И СЕЛО У СРБИЈИ ЈЕ ВАЖНО: Брнабићева - До 2025. сви да буду прикључени на брзи интернет

21. 02. 2024. у 13:16 >> 13:19

ПРЕМИЈЕРКА Србије Ана Брнабић рекла је данас приликом обиласка Основне школе "Деспот Стефан Велики" у селу Ломница код Деспотовца да је изузетно важно да до краја 2025. године свако село и свако место у Србији буде прикачено на брз, квалитетан и поуздан интернет или да имају опцију да се прикључе.

СВАКО МЕСТО И СЕЛО У СРБИЈИ ЈЕ ВАЖНО: Брнабићева - До 2025. сви да буду прикључени на брзи интернет

Foto: Printskrin

Брнабићева је, поводом донације ИТ опреме у истуреном одељењу Основне школе "Деспот Стефан Велики", у оквиру Пројекта изградње широкопојасне комуникационе инфраструктуре у руралним пределима Србије, нагласила да је приступ интернету веома важан како би се људи враћали у Србију и како би остајали у мањим местима.

- Важно је да покажемо да не постоје ни градови, ни општине, које су првог и другог реда, мање важна места. Свако место и село у Србији је важно уколико желимо да имамо победничку Србију у којој остају и враћају се људи. Најлепша вест коју сам данас чула је да је ова школа добила осам нових ученика чији су се родитељи вратили у Деспотовац из Швајцарске, Немачке. Желимо да се враћају и да имају исте услове као у најнапреднијим земљама у ЕУ, поручила је Брнабићева.

БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНО МОЖЕМО МНОГО ВИШЕ: Вучић на Српско-грчком пословном форуму

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (1)

ЧУВАЈМО ПРИРОДУ: Наслеђе за будуће генерације