ШАЉУ КОСОВО У СТРОЈ НАТО ДА БИ СЕБЕ ОПРАВДАЛИ: Шта се крије иза најаве пријема лажне државе у Парламентарну скупштину Алијансе
НАЈАВА да ће тзв. Косово постати придружени члан Парламентарне скупштине НАТО, која је у етар пуштена баш на дан када је наша земља обележавала четврт века од почетка агресије 24. марта 1999. године, јасан је знак да Запад неће одустати од намера да лажну државу уведе у међународне институције и тако оправда себе за очигледно кршење међународног права бомбардовањем које је окуражило Приштину да прогласи једнострану независност.
Ова одлука формално би требало да заживи 27. маја гласањем на Парламентарној скупштини НАТО у Софији. Председник Александар Вучић рекао је да се јасно показује да су тзв. Косово и Запад све време радили као уигран тим и само глумили доброг и лошег полицајца.
- Они то воле на датуме, за њих су датуми значајни. Зато су оне наше беднике натерали да испоруче Милошевића на Видовдан. Зато су донели одлуку о Приштини као придруженом члану парламентарне скупштине НАТО. Зато ће опет да изаберу неки посебан дан када ће да их приме у Савет Европе. А све то тобож проводећи санкције против Приштине - истакао је Вучић.
Председник Парламентарне делегације Скупштине Србије при ПС НАТО Владимир Ђукановић истакао је да је одлука да се уместо досадашњег статуса лажној држави омогући статус придруженог члана - скандалозна.
- У наредном периоду ћемо донети одлуку о нашем даљем учешћу. Мој став је да би у таквој ситуацији требало да напустимо учешће у Парламентарној скупштини НАТО.
Професор Слободан Зечевић, из Института за европске студије, оценио је да је тиме што је Приштина у Парламентарној скупштини НАТО-а од парламентарног посматрача сада постала придружени члан и то на годишњицу почетка бомбардовања СР Југославије, значи да "западни свет жели да интегрише тзв. Косово у међународне организације и да је то још један корак ка афирмисању независности".
- Ми смо у неравноправној дипломатској борби, у којој Србија увек мора да размишља о свом народу који живи на КиМ, потреби да се изаберу градоначелници на северу, као и формирању ЗСО која би Србима омогућила да има своје институције, образовање, болнице, као и привредну активност.
Битка у Савету Европе
НА Политичком комитету ПС СЕ сутра би требало да се гласа о извештају известиоца Доре Бакојани да тзв. Косово буде примљено, а следећи корак ка чланству је гласање у Скупштини СЕ. Мимо свих правила, лажној држави се отварају врата организације засноване на поштовању владавине права, иако је свима јасно да Приштина свакодневно крши права Срба. Председница црногорске скупштинске делегације Маја Вукићевић рекла је да у парламенту неће гласати за пријем тзв. Косова. Неписано је правило да делегације усаглашавају ставове, али сваки члан има право да гласа како жели. Српски државни врх је као једну од опција, уколико тзв. Косово буде примљено, најавило и излазак Србије из ове организације.
Директор Центра за проучавање глобализације Дејан Милетић истакао је да ће потез НАТО који је наградио режим премијера привремених институција на КиМ изазвати додатне негативне ефекте.
- Ово је још један пораз међународне дипломатије која жели да буде кредибилна, а када ви после свега што је Курти урадио, као једини одговор на ову ситуацију имате даље промовисање тог режима и Косова као независне државе, овим путем учлањењем у парламентарну скупштину НАТО, поставља се питање да ли имате морала, кредибилитета, вредности, шта је идеја таквог деловања, куда то води и НАТО и међународну заједницу - рекао је Милетић.
Он сматра да је поменута одлука политички чин који има мотивишуће елементе за све оне који размишљају да треба газити Србе, унижавати их, протерати их са КиМ и шаље непријатељску поруку НАТО када је Србија у питању.
- Не само да се не поштује међународно право, као и позиција Србије и њена улогу у региону, него испада да се награђује она страна која дезавуише дијалог и било какво споразумевање само зато што једна група земаља сматра да Косово треба да буде независно.
Препоручујемо
ГРЕХ ЗАПАДА "Берлинер цајтунг": Пре 25 година бомбардовање СРЈ почетак прекретнице
25. 03. 2024. у 22:53
Са зграде општине Звечан уклоњен ћирилични натпис, а испред мобилна ограда
25. 03. 2024. у 15:26
ТАЧНО НА ОВОМ МЕСТУ БИ МОГАО ПОЧЕТИ ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ: Путин га сматра својом територијом, НАТО трупе већ распоређене
ОВАЈ снегом прекривени гранични мост између две средњовековне тврђаве у делу Естоније где се говори руски, могао би бити место где ће започети трећи светски рат, пише Политико.
26. 12. 2024. у 08:55
ПОЈАВИЛА СЕ ШОК ТВРДЊА: "Руси су оборили авион у Казахстану, погледајте трагове експлозије на репу летелице"
АВИОН Азербејџан ерлајнса, који се 25. децембра срушио на путу за Русију, можда је оборен руском ракетом земља-ваздух, према извештајима руских медија који нису наклоњени Кремљу и руском председнику Владимиру Путину.
26. 12. 2024. у 07:44
А ПОСЛЕДИЦЕ? Кина гради највећу хидроелектрану на свету - иселиће милионе људи, "кешираће" невероватне 35 милијарде долара
ПРОИЗВОДИЋЕ троструко више од 88.2 милијарде kWh, колики је пројектовани капацитет тренутно највеће хидроелектране на свету - "Три кланца" у централној Кини.
26. 12. 2024. у 14:37
Коментари (0)