ПРОФЕСОР АНТИЋ: Штићеници Северине и Кесића се свађају са СПЦ, Матицом и народом
ИСТОРИЧАР и професор на Филозофском факултету Чедомир Антић говорио је о блокадама факултета, у којој је мањина наметнула већини одређене одлуке.
Фото: Принтскрин
"Тоталитарни модел супротан нашем Уставу, законима и традицији"
- Дакле, ово је први пут да на нивоу Универзитета, и то не само једног, већ свих београдских и државних универзитета Србије, имамо заустављање наставе. То је у почетку било потпуно конзервирано на универзитету и подразумевало је потпуно тоталитарни манир, да једна мањина наметне већини одређене моделе рада и, што је најгоре, модел одлучивања који је потпуно супротан нашим традицијама, нашем Уставу, нашим законима…
- Ово је генерација која је школована од 2007. до, рецимо 2021. Дакле они су рођени 2001., 2002., 2003., 2004., чак 2005. Сви одреда су имали грађанског васпитања. Морам да кажем, са тугом, ово је потпуни банкрот грађанског васпитања и потпуни колапс оне идеологије грађанске које је овде представљена после 2000. године - рекао је професор Антић за Ало!
"Штићеници Северине и Кесића се свађају са СПЦ и Матицом"
Професор Антић истакао је да студенти сада имитирају 1996-1997. годину.
- У ствари само покушавају да направе континуитет и да узму људе који су то водили. Иначе, њихова идеологија је потпуно супротна. Они се свађају са Црквом. Они се свађају са Матицом. Они се свађају са српским народом.
- Они су штићеници Северине, штићеници Зорана Кесића, штићеници људи који су аутошовинисти или су шовинисти припадници других народа, који имају један, по мом уверењу, потпуно недемократски, антиграђански однос према народу са којим живе овде. И ми смо се 1997. суочили са тим питањима. Хоће ли студенти који су у протесту да изгубе годину. Ми смо тада рекли: “ево вам година, не дамо вам Србију”. Ми нисмо тада ишли па звиждали професорима који одржавају наставу и претили им.
- Нисмо имали интернет, нисмо могли да их дифамирамо ( намерно ширење лажи о особи, догађају) и да то радимо анонимно. А онда се љутимо када нам под именом одговоре. Ми смо тада имали исто, један број професора су били слабићи, који су потписали подршку студентима, а после годину и по дана потписали су уговор о раду са Милошевићем. Срамотно! Само, њих неколико десетина није то урадило. Тако је и сада. Имамо сада Грађевински факултет где комисија која треба да се бави питањем настрешнице, неће се потписати. И њихов декан их хвали због тога - рекао је Антић.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (24)