ВУЧИЋ И ДОДИК СЕ ОБРАТИЛИ НАРОДУ ПРЕ САСТАНКА: Нападнута је Република Српска!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић и председник Републике Српске Милорад Додик обратили су се народу у центру Бањалуке.

ВУЧИЋ И ДОДИК СЕ ОБРАТИЛИ НАРОДУ ПРЕ САСТАНКА: Нападнута је Република Српска!

Фото: Printscreen

- Саветовали су ме и рекли да није најбољи тренутак, да сачекам да прође неко време и да онда идем у Бањалуку. Ја сам рекао да свакако тренутак није повољан и радостан, али ако сам могао да будем у Бањалуци пре неколико дана када смо заједнички обележавали Сретење, наш национални празник, када смо се веселили, срамота би било да не будем у Бањалуци кад је тешко, да не будем са нашим народом. Данас је тежак дан за целокупан српски народ. Знам колико је Милету тешко и пре него што је он признао ја сам му видео и сузу у оку и знам колико боли и тишти неправда, али ово је дан који је открио много више. Ово је дан у којем је нападнута Република Српска - рекао је Вучић.

Вучић истиче да су данас покушали да кажу целокупном српском народу да могу да нам суде без суда, да могу да доносе одлуке против воље нашег народа, без права без правде.

- Ја сам увек за то да одлуке које ми доносимо буду рационалне, увек да будемо апсолутно смирени, стрпљиви и трпљеви. То ћу пренети и вечерас председнику Додику, али има само једна ствар на коју ви увек можете да рачунате, а то је да нећу било кога да покушавам да условљавам било чиме. Казаћу шта мислим и то је све - изјавио је председник Србије.

Србија ће бити уз сваку одлуку Републике Српске, обећао је.

- Када сам био дечак, у Чипуљићу у селу одакле ми је отац пореклом, ту су ми увек Срби из села говорили да ми у Београду и Србији не можемо да разумемо шта им Србија значи и да никад нећемо моћи да схватимо колико воле Београд и Србију. Нисам разумео то. Данас разумем и хоћу вама да кажем да се плашим да данас ви у сваком месту широм Републике Српске не можете да разумете колико нам значите и колико вас волимо. Волимо Републику Српску! Живела Српска! Живела Србија! - рекао је Вучић.

Долазак председника Србије у Бањалуку нас охрабрује, рекао је председник Републике Српске Милорад Додик.

Истакао је да је кључно питање да се сачува Устав.

- Очуваћемо наша уставна права. Важна нам је подршка Србије - рекао је Додик.


Додик је захвалио окупљенима што су дошли да дочекају Вучића, како је рекао, јединог правог пријатеља Републике Српске.

- У Србији смо загледани, Србију волимо, све је то јасно, али су овде доведени у питање наша слобода и наше постојање. Ми не желимо ни на који начин да угрозимо положај Србије, али очекујемо разумевање за оно што ми желимо да урадимо - казао је председник Републике Српске.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?