КРАЈ ЈЕ КАДА ВИ КАЖЕТЕ ДА ЈЕ КРАЈ: А када је то?
КО је дао силу и овлашћења било ком припаднику друштва да зарад својих интереса, планова и циљева малтретира другог припадника друштва? Ко је дао овлашћења по којима излизана реч "демократија" се употребљава само кад богомданима одговара? Зашто је терор неистомишљеника у реду, а њихова одбрана себе су криминал и агресија?
Foto: Novosti
Зашто неко има право да одлучује у име друге породице и његове деце да ли ће у школу? Зашто неко мисли да сме да дува у пиштаљке ноћу некад у 20х некада у 21х, да урла и скандира док можда једна мајка тада успављује бебу, или неко болестан лежи?
Како тренд да се неко "учини познатим" је оправдан кад неко то одлучи? Ко даје право људима да посежу за телефонима и снимају свакога на улици и развлаче по мрежама? У ком свету су деца инструмент и оружје било коме? Када је крај? Када је крај терора мањине над већином? Када ће профункционисати живот нормалног човека који жели да стигне где је кренуо онда када треба, а да не буде жртва блокада? Када ће тема у друштву бити људска вредност, а не безвредност? Кад смо били мали говорили су нам "од играчке до плачке" и "треба прекинути кад је наслађе".
Да ли се опозоција заједно са својим пионима довољно насладила мржње, лудила, хаоса и нервозе? Да ли ће неко невин да настрада од ваше "играчке"? Они бучнији одлучују кад ће и како да се живи, ради, ко може где да прође. Они који су за хаос организују животе свих нас, са којим правом? И ево скоро пет месеци касније и даље никоме није јасно шта се жели и тражи, докле све ово, нити се ишта сврсисходно чуло. Сем лудила, пропуштених школских и студентских дана, увреда, удараца, претњи и мрака нисмо видели ништа паметно.
А границе услед мржњи се само прелазе, од вербалног насиља и сајбер насиља, до јаја, све до пиштоља. Како неко сме страхом да се служи како би икога приволео на своју страну, зашто неко не сме да каже своје мишљење, ко је дао предводницима протеста и са којим циљем толику моћ и да ли неко заиста и даље верује да је све то добровољно и бесплатно? Блокаде путева и улица, немогућност проласка Хитне помоћи, заустављање пруга, којекакви бојкоти које смишља неко како му се ћефне, лупање градова и разбијање, уништавање, шта је следеће?
Мањина каже крај је када ми кажемо да је крај. Већина пита, а када је то?
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)