ЂИЛАС СВЕ РАДИ У СКЛАДУ СА СВОЈИМ ИНТЕРЕСИМА: Студентима некад саветовао да се ману улице, данас му требају за повратак на власт

Новости онлине

06. 04. 2025. у 15:42

У ИНТЕРВЈУУ за лист "Наша борба" 16. јуна 1997. године, поводом петогодишњице студентских протеста из 1992, Драган Ђилас говорио како студенти треба прво да заврше факултете па да се баве политиком, а на улице треба да изађу само да спрече рат или крађу избора

ЂИЛАС СВЕ РАДИ У СКЛАДУ СА СВОЈИМ ИНТЕРЕСИМА: Студентима некад саветовао да се ману улице, данас му требају за повратак на власт

Фото: Игор Маринковић

- Студенти треба да се појаве на улицама само када се деси нешто велико - да се спречи рат, крађа на изборима... Дневно-политичке ствари нису за студентско ангажовање. Те појединичне ствари се решавају на изборима, а не овако - ово је о студентиским протестима у Србији говорио, веровали или не, Драган Ђилас!

Да добро сте прочитали. Ово је у интервју за лист  "Наша борба" 16. јуна 1997. године, поводом петогодишњице студентских протеста из 1992. године, казао садашњи лидер Странке слободе и правде (ССП) Драган Ђилас, а тада бизнисмен (у политику се вратио 2004. када се придружио Демократској странци).

Исти Ђилас, који данас здушно подржава студенте блокадере, иако нико од њих у захтевима није спомињао учешће Србије у ратовима или изборну крађу.

Исти Ђилас, који се данас активно залаже за некакву "прелазну Владу", односно своју "Ђиласову владу" и преузимање власти без избора.

Исти тај Ђилас, који данас тражи од студента блокадера да се политички ангажују и подрже га у његовој борби за власт!

Међутим, ако је Ђилас успео да заборавио шта је причао некада, ми имамо материјалне доказе да њега, али и све друге подсетимо шта је заправо мислио о студентима лидер ССП. 

- Код учесника студентски протеста 1996/1997 може отворено да се каже - било је добро све што за време протеста урадили. Они су тај део феноменално одрадили и ја то морам да им признам, честитам им и подржавам их. Али, када је дошао крај, ту је настао проблем, јер јако је тешко када неко много "порасте" да се "спусти" и каже: "сада сам обичан студент - навео је лидер ССП, који је за време протеста 1992. био студент проректор Београдског универзитета, а у време овог интервјуа је био, по сопственом признању био запослен у приватној фирми.

Из свега овог неминовно се може извући закључак да ни сам Ђилас не мисли да би студенти блокадери требало данас да блокирају факултете и протестују на улицама, али једноставно да у томе види свој политички, а затим и економски интерес.

Човек, кога апсоултно не занима што ће студенти у Србији, по први пут од Другог светског рата, изгубити академску годину и који све време покушава да укључи студенте у полтику, преко својих студената блокадера инфилтрираних у пленуме, некада се залагао за - обавезан завршетак факултета!

- Сматрам да је поента у томе да људи заврше факултете, да се баве бизнисом, ураде нешто у животу и да се онда баве политиком. Само у Србији иде обрнуто. Идеш у политику да би се "накрао", то је добра могућност да се "мува", па да се после отварају фирме - казао је Ђилас у интервјуу пре скоро 30 година.

Тада је био у бизнису, а након повратка у политику ујединио је ставке "политичар" и "бизнисмен", па је врло брзо и доказао оно што је те 1997. наговестио - крађу, мување.

Ђилас се и обогатио док је био део власти, сада покушава да се на власт врати али без избора, а како је у Србији било док су ДС и Драган Ђилас били на власти можете прочитати ОВДЕ.

(Курир/Политика)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

Коментари (22)

BMW НА БЕОГРАДСКОМ МАРАТОНУ: Подршка спорту, померању граница и одговорности ка животној средини