ХАШИМОТО као болест у којој имуне ћелије нападају штитну жлезду може да изазове још компликација. Најчешћа полемика је присутна због вишка килограма које овај синдром може да створи као последицу. Да ли се гојазност праћена Хашимотом може спречити, октрива професор доктор Иван Пауновић, хирург-ендокринолог.
Повезане вести

РЕХИДРАТАЦИЈА У КУЋНИМ УСЛОВИМА ЈЕ ТЕШКА: Што је дете млађе, већи је ризик од губитка течности
МЕЂУ млађим школарцима све је више оних са стомачним вирусом, који почиње повишеном телесном температуром, па повраћањем, а затим се јавља и проливаста столица. Према речима асистента др Ивана Миловановића, шефа Дневне болнице гастроентерологије, Универзитетске дечје клинике у Тиршовој, што је дете млађе ризик од превеликог губитка течности услед повраћања и пролива је већи, па би родитељи који осим школарца имају и бебу требало да буду посебно опрезни.
03. 09. 2021. у 12:30

ПОМОЋ КОД ХРОНИЧНОГ ПРОСТАТИТИСА: Процјењује се да се ово обољење јавља код 10 до 15 одсто мушкараца
АКУПУНКТУРА се показала ефикасном у смањивању бола код мушкараца са хроничним простатитисом, објавили су кинески научници.
01. 09. 2021. у 16:30

И ПАСТА ЈЕ ДОБРА ЗА ВИТКУ ЛИНИЈУ: У тестенинама може да се ужива без страха од гомилања килограма
ИАКО тестенина не важи за дијеталну намирницу, ипак је могуће да се смрша и уз тањир пасте. Битно је само да се поштују правила. Наиме, када бирате тестенину, изаберите ону од целог зрна пшенице (интегралну), јер је богатија хранљивим састојцима. Друго правило је, ако купујете тестенину од пшеничног брашна, што је и најчешће, препоручује се она направљена од тврде пшенице.
01. 09. 2021. у 15:20
Најновије из рубрике

ЕПОХАЛНО ОТКРИЋЕ: Јапански научници пронашли начин за уклањање узрока Дауновог синдрома
НАЈСАВРЕМЕНИЈА технологија за замену гена могла би да у потпуности искорени Даунов синдром, који настаје услед присуства додатне копије 21. хромозома, сматрају јапански научници.
27. 07. 2025. у 00:33

МОЗАК ВАМ "НЕ РАДИ" ЗБОГ ВРУЋИНЕ? Ево шта (не) треба да радите
КАД температура порасте, наш мозак трпи ефекте врућина - концентрација опада, чак и најједноставнији задаци нам делују компликовано.
25. 07. 2025. у 00:00

ШЕТЊА ЗА БОЉЕ ЗДРАВЉЕ: Студија шпанских научника о бенефитима - 7.000 корака
ШЕТЊА од око 7.000 корака дневно пружа бројне здравствене користи, показује истраживање тима који је предводио епидемиолог за физичку активност на Универзитету Европе у Мадриду Борха дел Позо Круз.
24. 07. 2025. у 18:03

ШЕСТ КОРАКА ДО ЗДРАВОГ СРЦА: Кардиолог из Русије објашњава шта је спас за ваше здравље
КАРДИОЛОГ Јевгенија Богајевскаја говорила је о ефикасним превентивним мерама за очување здравља срца за медиј "Вечерняя Москва".
24. 07. 2025. у 17:30

ИМПОТЕНЦИЈА НЕ МОРА ДА БУДЕ ТРАЈНА: Ево како се лечи - уролог Александар Вуксановић открива како да се иѕборите са импотенцијом
ИАКО о еректилној дисфункцији (ЕД) мушкарци ретко говоре наглас, она погађа чак сваког десетог већ у четрдесетим годинама, а више од половине у седамдесетим - упозорава у интервјују за "Новости" професор др Александар Вуксановић, уролог.
24. 07. 2025. у 11:17
Коментари (0)