ИСТРАЖИВАЊЕ спроведено од децембра 2020. до марта ове године показало је да мајке вакцинисане против ковида дојењем преносе антитела својим бебама.
Повезане вести

БАКТЕРИЈЕ У ЦРЕВНОМ МИКРОБИОМУ: У игри генетска компонента игра највећу улогу
У СТУДИЈИ, недавно објављеној у часопису Science, истраживачи су открили да је већина бактерија у цревном микробиому наследна. На наш цревни микробиом односно "прашуму" бактерија које живе у нашим цревима и која се непрестано мења, првенствено утиче начин живота, укључујући оно што једемо или лекове које узимамо, показује већина студија.
17. 09. 2021. у 13:00

ОДРЖАВАЈТЕ ТРБУШЊАКЕ У ДОБРОЈ ФОРМИ: Кључно је да се и са захлађењем остане физички активан
ТОКОМ лета многи изгубе по који килограм, јер се више крећу и хране се здравије. Да би се задржао тај тренд кључно је да се и са захлађењем остане физички активан, а да трпеза буде разноврсна.
17. 09. 2021. у 12:00

БАДЕМ ДА САЧУВАТЕ ЗДРАВО СРЦЕ: Помоћ у борби против дијабетеса и Алцхајмерове болести
БАДЕМИ су препуни витамина и других елемената који нашем телу дају потребну количину хранљивих материја и чине нас здравима.
17. 09. 2021. у 11:00
Најновије из рубрике

ШТА САВЕТУЈУ ЛЕКАРИ: Од вртоглавица пати чак 40 одсто старијих од 65 година
У МЕДИЦИНСКОЈ литератури наводи се да 10 до 40 особа старијих од 65 година пати од вртоглавице. Када су хроничне природе, епизоде вртоглавице се понављају најмање један месец. Пацијенти се жале на нестабилност, али могуће је да због страха дође до мучнине и бледила. Око једне трећине пацијената има свакодневне епизоде вртоглавице.
15. 07. 2025. у 14:00

ВОДЕ СЕ НАПИЈТЕ ДО 16 ЧАСОВА: Правило за које сигурно нисте знали
УВЕК је најбоље пити воду када смо жедни, али већину течности требало би да попијемо пре 16 часова јер је тако мања вероватноћа да ћемо се пробудити да бисмо ноћу ишли у тоалет. На овај начин можемо да останемо хидрирани током дана и да боље спавамо.
15. 07. 2025. у 13:00

НАНА И КРАСТАВЦ ХИДРИРАЈУ ТЕЛО: Ево како да повратите свежину
ТОКОМ летњих месеци, нарочито при боравку на сунцу или уз физичку активност, тело губи знатне количине течности знојењем. Губитком воде, организам губи и електролите, што може довести до дехидратације, умора, главобоље, грчева у мишићима, па чак и озбиљних здравствених проблема попут топлотног удара. Посебно су угрожени деца и старије особе,особе са хроничним болестима (срца, бубрега, шећерне болести), труднице и дојиље.
15. 07. 2025. у 12:31

НАВУЦИТЕ РОЛЕТНЕ НОЋУ: Градска светла могу штетити нашем срцу
СВЕТЛЕЋЕ рекламе, екрани који не престају да трепере, телевизори укључени до касно у ноћ - све је то постало уобичајено у градском окружењу у вечерњим сатима.
14. 07. 2025. у 23:35

ПЛИВАЊЕ СПРЕЧАВА УКОЧЕНОСТ И БОЛ У ЗГЛОБОВИМА: Најкориснији облик физичке активности
ПЛИВАЊЕ се сматра једним од најкориснијих облика физичке активности за особе које пате од болова у зглобовима и леђима. Вода пружа природну потпору телу, смањујући притисак на зглобове и кичмени стуб. Током пливања тело "плута", чиме се растерећују зглобови, кукови, колена и кичма, што омогућава кретање без оптерећења.
14. 07. 2025. у 16:00
Nisu sve majke iste
30.09.2021. 23:43
A one koje su prebolele kovid ne prenose?