ШТА ЈЕ СРБИЈА ДОБИЛА ИЗ РУСИЈЕ: Мобилни анти дрон систем репелент-1 у наоружању Војске Србије (ВИДЕО)
ОБИЛАЗЕЋИ тактичко-технички збор у касарни Гарде ВС у Топчидеру, председник Републике Србије Александар Вучић потврдио је, да је Србији испоручен анти дрон систем Репелент-1, руске производње.

Фото Ministarstvo odbrane Ruske Federacije/Rosoboroneksport
Мобилни анти дрон систем “Репелент-1” у стању је да сузбије или уништи ројеве извиђачких и јуришних беспилотних летелица (дронова), веома малих одразних површина и величина. Систем је у могућности да аутоматски открије и неутралише противничке извиђачке беспилотне летелице и дрон камиказе на даљинама од чак 30 километара, вршећи снажна електронска ометања њихових управљачких сензора или сателитских навигационих веза.
Систем је у стању да открије дронове преко њихових примо предајних сигнала управљачких команди, како у повољним тако и у сложеним метеоролошким условима дању и ноћу у температурном опсегу од -45 до +50 степени Целзијуса.
Систем се налази на шасији возила МАЗ-6317 и веома је мобилан.
Поред овог система на шасији камиона МАЗ, постоји и систем Репелент Патрол на шасији аутомобила на пример УАЗ или Toyota Hilux.
Репелент Патрол је најновија “супер-покретљива” верзија ометача из породице Репелент. Смештена је на теренско возило УАЗ Патриот (а може и на друга мања одговарајућа возила, као на пример Toyota Hilux), и веома је покретна, брзо распоредива и може да пратити јединице у покрету (у том смислу помиње се и могућност да се опрема може сместити и на оклопно возило), па се она у основи може назвати патролном верзијом. За разлику од система на шасији камиона, због мањих габарита опреме, домет ометања дронова је нешто краћи и износи до 20 километара.
Систем Репелент-1/Репелент Патрол обезбеђује:
– детекцију и проналажење правца преноса података беспилотних летелица и управљачких система.
– праћење сигнала беспилотних летелица.
– статистичку обраду параметара сигнала, формирање класификационих атрибута, подршку базе података откривених сигнала и класификацију сигнала.
– електронско сузбијања канала преноса података и управљања беспилотних летелица и земаљских управљачких станица.
– ометање пријемника сателитске навигације беспилотних летелица.
– приказивање на екранима аутоматизованих радних станица резултата извиђања и електронског ратовања у табеларном и графичком облику.
– аутоматизовану опрему за дијагностику.
Карактеристике система Репелент-1:
– радни фреквентни опсег електронског откривања и ометања – 200 – 6000 мегахерца.
– даљина откривања сигнала – најмање 30 км.
– даљина електронског сузбијања – до 30 км.
– оперативни рад по азимуту – 360 степени.
– максимална грешка у проналажењу правца – до 3 степена.
– превођење из маршевског у борбени положај и обратно – до 30 минута.
– просечно време рада пре ремонта – 10000 радних часова.
Систем Репелент Патрол саставни је део опреме јединица МУП Републике Србије, док је систем Репелент-1 у наоружању Војске Србије.
(ТВ Фронт)
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо

ЗАКАЗАЛИ ЗАПАДНИ ПВО СИСТЕМИ: Кијев ниједном није успео да пресретне руску ракету "Х-22"
29. 01. 2024. у 00:20

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (33)