БУРА НА ДРУШТВЕНИМ МРЕЖАМА: Новосађанка купила "ишлере", а оно што је пронашла у њима је згрозило
ПРАВУ буру на друштвеним мрежама изазвала је фотографија популарне посластице, "ишлера са еурокремом", али и са непланираним и нежељеним састојком - пресованом бубом.

Фото NS uzivo.rs
Како је наведено, Новосађанка је овај производ, компаније "Свислајон" купила у маркету у Новом Саду. Када је отворила паковање, у једном бисквиту је пронашла и инсекта!
У компанији "Свислајон" истичу да примењују апсолутно све мере дезинсекције, дератизације и дезинфекције и да им је жао што је дошло до овог пропуста, који оцењују као изоловани случај.
- Безбедност потрошача нам је на првом месту - наглашава, за "Новости", Биљана Фибишан, руководилац Тима за безбедност хране у "Свислајону". - Наш читав тим се ангажовао, ово је алармантна ситуација и ми смо преиспитали комплетну процедуру, све записе од октобра до данас, јер смо на основу фотографије на друштвеним мрежама утврдили да је у питању амбалажа са 42 одсто "еурокрема", коју користимо од тог месеца. Обавили смо све провере да бисмо видели да ли је у неком моменту било неке слабе карике која би могла да доведе до пропуста. Сада не можемо тачно да утврдимо да ли је инсект дошао са сировином, нити на који начин се то десило.
Фибишанова истиче да већ годинама сарађују са овлашћеном и сертификованом кућом за дератизацију, дезинсекцију и дезинфекцију и да је њихова екипа већ обавила преглед. Они нису, како каже, пронашли да било где постоји ризик, али већ предузимају додатне мере заштите.
- Последња велика ДДД заштита је обављена 9. јануара и стално се ради заштита на производним линијама, затим влажна дезинфекција, имамо ваздушне завесе, клопке, инсектроне и све што је неопходно - прецизира Фибишанoва. - Сматрамо да је ово појединачан случај и да нема потребе за повлачењем производа са тржишта. Надамо се да ће и потрошачи и медији разумети да тако нешто може да се деси упркос свим предузетим мерама. Учинићемо све да се такав пропуст не понови.
Младен Алфировић, из Националне организације потрошача Србије, каже да је случај са спорним "ишлерима" посао за надлежну инспекцију.
- Ако је сачувана амбалажа, на којој се види лот и доказ о куповини, потрошач то треба да слика и пријави пољопривредној инспекцији, како би се утврдило где је дошло до пропуста - објашњава Алфировић. - На инспекцији је да утврди све околности, а она не поступа само по пријави, може и по службеној дужности ако постоје индиције да је дошло до проблема у процесу производње.
ИЗДАТ НАЛОГ ЗА КОНТРОЛУ
СЕКТОР пољопривредне инспекције издао је налог за контролу производног погона компаније "Свислајон", а потрошач им није поднео пријаву поводом спорног бисквита.
- Пријава која је заснована на производу из начетог оригиналног паковања генерално отежава поступак и доказивање на суду, који заузима став да то не може бити валидан доказ о контаминацији производа, али за пољопривредну инспекцију то је довољан знак да нешто није у реду у производном погону - објашњавају у инспекцији. - Контролом у погону трагамо за могућим местом контаминације и тек уколико ту утврдимо неправилности, предузимамо мере и подносимо пријаве.

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама
ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.
27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (1)