СПАСЕНИ ПЛАНИНАРИ КОЈЕ ЈЕ НА НОВОМ ЗЕЛАНДУ ЗАТРПАЛА ЛАВИНА: Направили снежну пећину и хранили се мусли штанглицама
ДВОЈИЦА планинара преживела су након што их је затрпала лавина и потом захватила мећава на врху једног од најпознатијих планинских ланаца Новог Зеланда.

Фото: Профимедиа
Пошто су се извукли из снега, они су направили снежну пећину и хранили се мусли штанглицама.
Двојица мушкараца у двадесетим годинама били су на тродневној авантури пењања по леду на планинском венцу Ремаркаблес, који се протеже на висини од 2.300 метара изнад Квинстауна, када се покренула лавина, која их је однела око 20 метара низбрдо.
Планинари су се извукли из снега, али су потом схватили да се време погоршава и да неће моћи да безбедно напусте то подручје, а да не изазову нову лавину, преноси Гардијан.
Позвали су полицију у уторак, која је потом затражила помоћ локалних спасилачких служби.
Мећава је, међутим, омела спасилачке акције прва два хеликоптера.
Планинари су успели да направе склониште у наносима снега, у којем су могли да преноће на 0 степени, а напољу је температура била минус 12 степени Целзијуса на ветру.
Мушкарци су преживели ноћ и спасени су наредног дана.

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)