ПАРЛАМЕНТ ЈЕРМЕНИЈЕ ОДБИО ДА УКИНЕ РАТНО СТАЊЕ: Пашињан се хвата за сламку спаса!
ПАРЛАМЕНТ Јерменије је одбио да укине ратно стање у земљи које је тражила опозиција.

Фото: UNTV via AP
За укидање ратног стања гласало је 36 посланика, док је 56 било против.
Укидање ратног стања би омогућило опозицији да покрене антивладине протесте, што је за време ратног стања забрањено.
Посланица опозиционе партије „Напредна Јерменија“ Шаке Исајан саопштила да ће опозиција тражити импичмент премијера Николе Пашињана одмах након укидања ратног стања у земљи.
По њеним речима, останак на стази ратног стања је „жалосни покушај да се задрже процеси који објективно треба да крену након потписивања документа о капитулацији (у Карабаху), када руководилац-губитник одлази и оставља држави другу шансу да осигура безбедност, поврати заробљенике“.
Ратно стање у Јерменији је било уведено 27. септембра због почетка сукоба у Карабаху. Антивладини протести у Јеревану почели су 10. новембра, након што је премијер Јерменије, заједно са председницима Русије и Азербејџана, усвојио трилатералну изјаву о прекиду ватре у Нагорно-Карабаху и предаји Азербејџану неколико региона. У Јерменији је ово схваћено као неоснована одлука о капитулацији.
(Спутњик)

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)