ПАРТИЗАН НЕ СТАЈЕ! Северина јунак црно-белих на тешком гостовању (ВИДЕО)

06. 11. 2023. у 16:52

ФУДБАЛЕРИ Партизана наставили су победнички низ, пошто су савладали Нови Пазар као гости са 1:0, а јунак тријумфа био је Ксандер Северина.

Црно-бели су успели да освоје цео плен на тешком гостовању и опет побегну Црвеној звезди на шест бодова предности. Врло лако је могло да буде и другачије јер је и домаћин пружио добру партију.

Крилни нападач гостију је гол постигао већ у 2. минуту. Лопта је прелетела Флора, до ње је дошао Холанђанин унео је у средину и постигао фантастичан погодак левом ногом.

Партизан је могао да дуплира предност до одласка на одмор. Неколико добрих прилика је пропустио Салдања, запретио је и Нови Пазар у пар наврата, углавном и даљине преко Адема Љајића.

Ипак, у наставку утакмице домаћин је преузео иницијативу. Ушли су у игру Сејдуба Сума и Марко Шћеповић. Они су унели живости у игру свог тима. Управо су они имали две колосалне шансе да поравнају резултат, али у оба наврата је добро интервенисао Александар Јовановић и тако спасао црно-беле.

Гости су углавном у другом делу претили из контре, но нису успели да постигну други гол. Ипак, на крају су издржали притисак ривала и за Београд однели цео плен.

Партизан сада има 37 бодова, шест више од Црвене звезде. Нови Пазар је седми на табели са 17.

Нови Пазар - Партизан 0:1 (0:1)

Стадион: Градски стадион. Гледалаца: Без публике. Судија: Милан Милановић. Стрелац: Северина 2 (Партизан).

НОВИ ПАЗАР (4-4-2): Мирковић - Лазић, Аземовић, Сисе, Флоро (од 60. Анан) - Момчиловић (од 81. Обрадовић), Ђинхо (од 60. Сума), Ергелаш (од 60. Чирјак), Милојевић (од 46. Шћеповић) - Љајић, Караклајић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Филиповић, Марковић, Илић, Антић - Кануте (од 46. Шћекић), Белић - Северина (од 63. Николић), Натхо (од 64. Калулу), Захид - Салдања (од 89. Мениг).

Друго полувреме: Нови Пазар - Партизан 0:1

90+5' - Крај утакмице!

90+2' - Могао је Мениг да стави тачку на утакмицу, али је из добре ситуације шутирао високо преко гола.

90' - Друго полувреме породужено је за пет минута.

84' - Одлична утакмица крај Јошанице. Домаћин држи лопту у ногама и више се игра пред голом црно-белих.

77' - Морао је боље Николић. Нашао се у доброј позицији и уместо да шутира желео је да проиграо саиграча, но прочитао је ту намеру играч Новог Пазара и добро интервенисао.

75' - Невероватно шта промашује домаћин. Најпре је Шћеповић пропустио велику прилику, а потом и Сисе са свега неколико метара.

73' - Колосална шанса за Нови Пазар. У ситуацији један на један са Јовановићем се нашао Чирјак, али је голман гостију опет одлчино реаговао.

63' - Још две промене извршио је Дуљај. На терену су Алдо Калулу и Немања Николић, а утакмица је готова готова за Северину и Натха.

63' - Ређају се прилике на обе стране. Сјајну је лопту послао на пенал Северина, а на њу је натрчао Натхо чији ударац је зауставио голман домаћег тима.

61' - Тек што је ушао Сејдуба Сума се нашао у великој прилици. Изашао је сам испред Јовановића, али је Светозар Марковић у последњи час уклизао и спречио изједначење.

57' - Ударац из даљине је опробао Матеус Салдања. Ипак, није Бразилац то урадио како је желео и лопта је завршила у наручју Мирковића.

51' - Шћеповић је одлично проиграо Ергелаша који је изашао сам испред Јовановића. Ипак голман Партизана је добро скратио угао и спречио изједначење.

50' - Промену је направио и Игор Дуљај, репрезентативац Црне Горе Александар Шћекић је заменио Френка Канутеа.

46' - Почело је друго полувреме. Синиша Добрашиновић је направио једну промену. Ван терена је остао Немања Милојевић, а у игру је ушао Марко Шћеповић.

Прво полувреме: Нови Пазар - Партизан 0:1

45+1' - Окончан је први део веома интересантне утакмице у Новом Пазару.

45+1' - Прво полувремен продужено је за један минут.

40' - Невероватна утакмица у Новом Пазару. Игра се нападчки на обе стране. Сада је запретио Салдања. Бразилац се није добро снашао иако је био у одличној позицији.

37' - Опет је шутирао Љајић из даљине. Ипак, још једном је добро реаговао Јовановић и спречио домаћи тим да дође до изједанчења.

30' - Распалио је по лопти Флоро из велике даљине и проверио колико је обазрив Јовановић. Уверио се да јесте, пошто је чувар мреже гостију избоксовао лопту и спречио изједначење.

24' - Још једну велику прилику је пропустио Партизан. Била је гужва у казненом простору Новог Пазара. Канутеов ударац је одбранио Мирковића, а онда је Сисе маказицама избацио лопту практично са гол линије.

22' - Први жути картон на утакмици добио је Никола Караклајић. Он је оштро стартовао над Френком Канутеом, а судија Милан Милановић је проценио да је то за бележницу.

19' - Замало да буде 0:2. Салдања се нашао у одличној прилици, наместио је лопту на леву ногу, али сјајно се бацио Мирковић и одбранио ударац Бразилца.

19' - Опет је претио Нови Пазар. Овога пута је са неких 18 метара шутирао Митар Ергелаш, но добро је интервенисао голман црно-белих. Потом је пробао и Љајић који је опет био непрецизан.

14' - Први опасан напад домаћег тима. Љајић се нашао у доброј позицији, ипак таман када се одлучио на ударац стигао га је Белић и омео га довољно да лопту пошаље преко гола који чува Александар Јовановић.

8' - Извео је Натхо слободан ударац искоса са леве стране. Посло је незгодну лопту пред гол ривала, но добро је реаговао голман домаћег тима и спречио опасност.

2' - Одличан почетак црно-белих. Северина је постигао рани гол. Лопта је прелетела Флора, дошла до крилног нападача гостујућег тима који је унео лопту у средину и сјајним ударцем левом ногом матитао Мирковића.

1' - Почела је утакмица у Новом Пазару.

Уочи меча:

Црно-бели играју сјајно и знају само за тријумфе, а последњи пут су гол примили 22. септембра у победи над Железничаром из Панчева (2:1). Ипак, тим Игора Дуљаја мора бити опрезан у Новом Пазару пошто је ривал квалитетан, у последња три сусрета победио је Војводину (3:1), Чукарички (1:0) и ремизирао је са ТСЦ-ом (1:1).

Партизан је прошле сезоне поражен као гост против данашњег ривала са 1:0. Но, црно-бели су фаворити, иако домаћин има неколико квалитетних играча у саставу и бивших чланова београдских црно-белих.

Тако ће против некадашњег клуба играти Адем Љајић, Сејдуба Сума и Марко Шћеповић који су овог лета појачали Нови Пазар.

Партизан у овај меч улази као први на табели са 34 бода, док је тим Синише Добрашиновића на седмој позицији са 17 бодова.

Састави тимова:

НОВИ ПАЗАР (4-4-2): Мирковић - Лазић, Аземовић, Сисе, Флоро - Момчиловић, Ђинхо, Ергелаш, Милојевић - Љајић, Караклајић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Филиповић, Марковић, Илић, Антић - Кануте, Белић - Северина, Натхо, Захид - Салдања.

БОНУС ВИДЕО: Селектор фудбалера Србије Драган Стојковић упутио Новостима честитку за 70. рођендан

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20