МАНЧЕСТЕР СИТИ ПРЕД ГОСТОВАЊЕ У БЕОГРАДУ ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: Звезда имала шта да научи од "малог" Лутон тауна (ВИДЕО)

10. 12. 2023. у 16:59

Било је бурно суботње поподне у Премијер лиги, а ни у недељу није изостало занимљивих дешавања.

МАНЧЕСТЕР СИТИ ПРЕД ГОСТОВАЊЕ У БЕОГРАДУ ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: Звезда имала шта да научи од малог Лутон тауна (ВИДЕО)

Након што је после фантастичних утакмица првог дана викенда постало познато да ће Манчестер сити, првак Европе и Енглеске, остати четврти шта год урадио у свом мечу 16. кола, "грађани" су наступили на "Кенилворт роуду", као гости Лутон тауна.

А тамо, екипа која је у 15 овосезонских првенствених мечева освојила свега девет бодова, не само да је издржала уводне налете апсолутног фаворита (однос у поседу лопте у првом поливремену је био 70%-30% у корист екипе Пепа Гвардиоле), већ је у судијској надокнади времена и повела.

Асистент је с десне стране био искусни Андрос Таунсенд, а гол је дао Илаја Адебајо (ВИДЕО) на одушевљење домаће публике и потпуну неверицу на лицима гостујући навијача.

Илаја Адебајо слави гол за Лутон Таун против Манчестер ситија у Премијер лиги / FOTO: Tanjug/AP

Али, снови о трећем овосеонском тријумфу нису дуго трајали у Лутону...

У 62. минуту се Бернардо Силва "ниоткуд створио" и дао гол за 1:1 (ВИДЕО), да би само четири минута касније Џек Грилиш крунисао добру контру Ситија и постао стрелац за вођство гостију (ВИДЕО)

Џек Грилиш слави гол на мечу Лутон таун - Манчестер сити у Премијер лиги / FOTO: Tanjug/AP

Испоставио се да је тај двопотезни мат и решио коме ће припасти цео плен са овог меча, па је бранилац трона пришао на четири бода од лидера, а иако само толико удаљен - четврти је у првенству.

Табела Премијер лиге

Наиме, на табели Премијер лиге Ливерпул води са 37 бодова, Арсенал има 36, Астон Вила 35, Манчестер сити 33, а следе Тотенхем и Манчестер јунајтед (по 27), те Њукасл и Брајтон (по 26).

Деветопласирани Вест хем је могао да се изједначи са "певцима" и Јунајтедом да је остварио и четврту победу на последњих пет мечева у шампионату, али је доживео дебакл - десетопласирани Фулам га је нокаутирао са 5:0 (уз сјајан гол Велшанина Харија Вилсона (ВИДЕО)) и пришао му на три бода заостатка.

Са друге стране, Челси је наставио да тоне - сада је 12. јер је изгубио са 2:0 на гостовању "дављенику" Евертону, чији су навијачи у еуфорији прославили гол Луиса Добина у 92. минуту (ВИДЕО). Он је тај погодак дао Србину - Ђорђе Петровић је, наиме, десет минута раније заменио Роберта Санчеза међу стативама "плаваца", али на дебију није остао несавладан, нити је дошао бар до премијерлигашког бода.

Тренутно су у зони испадања Шефилд јунајтед (осам бодова), Барнли (8) и Лутон таун (9), а први "изнад црте" је Евертон са 13.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20