ДОБРА УВЕРТИРА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Црвена звезда победила Напредак у Суперлиги Србије (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

14. 09. 2024. у 21:54

ЦРВЕНА звезда је рутински победила Напредак са 2:0 на стадиону "Рајко Митић" у 8. колу Суперлиге Србије и у добром расположењу дочекује дуел са Бенфиком на старту Лиге шампиона.

Ова утакмица била је посебна за све који навијају за београдске црвено-беле. Прославио се 61. рођенадан "Маракане", на гол се вратио Омри Глазер, али и публика се опростила од легендарног певача Боре Ђорђевића који је недавно преминуо.

Тренер шампиона Србије, Владан Милојевић је од старта пружио прилику новајлијама Радету Крунићу и Силасу. Управо је фудбалер из ДР Конга могао да има деби из снова. Већ у 15. секунди је имао одличну шансу да постигне гол, али ударац је зауставио голман гостију Лазар Балевић.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

У још неколико наврата је запретио брзоноги крилни играч, но лопта није хтела у мрежу. Имао је и Напредак две добре ситуације испред Глазера. Ипак, Израелац је остао несавладан.

Није успео да постигне гол Силас, али је заслужан за погодак којим је Звезда повела. После његовог центаршута руком је играо Јован Маринковић и судија Павле Илић је показао на белу тачку. Сигуран са 11 метара у 29. минуту био је Бруно Дуарте. То је био пети погодак Бразилца у Суперлиги Србије.

Постигли су и гости гол преко Душана Стоиљковића, но он је оправдано поништен због недозвољене позиције у којој се налазио фудбалер гостију. До краја првог дела меча резултат се није мењао.

Друго полувреме идеално је почело по домаће. Корнер број 11 био је срећан за црвено-беле. Тими Макс Елшник је центрирао из угла, лопта је некако дошла до Мирка Иванића који је био сам на другој стативи и није му било тешко да закуца лопту у мрежу противника.

Прилику је у 63. минуту добио и повратник Немања Радоњић. Имао је неколико добрих продора и видело се да се ужелео фудбала. Могао је и да постигне гол, али његов ударац је зауставила статива.

Посао је за изабранике Горана Стевановића додатно био отежан од 83. минута кад је Урош Игњатовић добио директан црвени картон због неопрезног старта над Јунг Ву Сеолом.

Ипак, резултат се до краја сусрета није мењао и црвено-бели су уписали нови, шести тријуф у Суперлиги Србије.

Звезда је остала на првој позицији на табели са 19 бодова, док је Напредак на 11. месту са осам бодова. У наредном колу на програму је први овосезонски вечити дерби. У понедељак од 19 часова у Хумској ће Партизан дочекати тим из Љутице Богдана. Крушевљани ће бити домаћини лучанској Младости.

Црвена звезда - Напредак 2:0 (1:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 5.000. Судија: Павле Илић (Крагујевац). Стрелци: Дуарте 29 пен, Иванић 47 (Ц. звезда). Црвени картон: Игњатовић 83 (Напредак).

Звезда (4-2-3-1): Глазер - Мимовић, Дркушић, Лековић, Сеол - Елшник (од 63. Далсио), Крунић - Силас (од 63. Радоњић), Иванић (од 86. Максимовић), Олајинка (од 79. Л. Илић) - Дуарте (од 63. Ендијај).

Напредак (5-4-1): Балевић - Стоиљковић (од 58. Обрадовић), Маринковић, Остојић, Букорац, Вукајловић (од 67. Ћирковић) - Игњатовић, Крстић, Тошевски (од 67. Марјановић), Караклајић - Петковић (од 79. Чубра).

Друго полувреме: Црвена звезда - Напредак 2:0

90+3' - Крај утакмице!

86' - Иванић је изашао из игре, заменио га је млади Андрија Максимовић.

85' - Крушевљани ће до краја утакмице играти са 10 играча, због непорезног старта Игњатовића над Сеолом. Показао је судија Илић црвени картон играчу Напретка.

83' - Стативу је погодио Радоњић. Шутирао је левом ногом из даљине, но није имао среће да се мрежа Напретка затресе.

78' - Утакмица је завршена и за Питера Олајинку, а уместо њега је на терену Лука Илић.

Питер Олајинка/ФОТО: ФК Црвена звезда

75' - Добра шанса за Звезду. Сналажљив је био Ендијај, некако је шутирао шпицом копачке, но Балевић је успео да заустави покушај Сенегалца.

67' - Велика прилика за Напредак. Караклајић је шутирао искоса са десне стране, али Глазер је био на правом месту и одбио је лопту у корнер.

63' - Троструку измену је извршио Владан Милојевић. Силаса је заменио повратник у клуб Немања Радоњић, уместо Елшника је ушао Далсио, док је ван терена отишао и Бруно Дуарте, а прилику је добио Шериф Ендијај.

59' - Добро је шутирао Силас из слободног удараца са неких 19 метара, но лопта је отишла мало поред гола ривала.

55' - Каква прилика за Силаса. Добио је одличну лопту у простор, обишао је Балевића, али на крају од свега су црвено-бели изнудили само корнер.

47' - ГОЛ! Звезда је дуплирала предност. Корнер број 11 био је срећан за домаће. Тими Макс Елшник је убацио лопту, она је некако дошла до Иванића коме није било тешко да је убаци у празну мрежу.

46' - Почео је друго полувреме на стадиону "Рајко Митић".

Прво полувреме: Црвена звезда - Напредак 1:0

45+1' - Крај првог полувремена!

45+1' - Главом је шутирао Дуарте, но голман Напретка је добро интервенисао. Истина, Бразилац није добро шутирао, али то не умањује одбрану младог голмана Крушевљана.

41' - Мало је недостајало да Звезда поведе са 2:0. Мимовић је прошао по десној, упослио је Мирка Ивнаића који није добро шутирао из непосредне близине.

31' - Постигао је гол Напредак, али он је оправдано поништен због офсајда у ком се нашао Стоиљковић.

29' - ЗВЕЗДА ВОДИ! Прецизан са беле тачке био је Бруно Дуарте. Послао је Балевића на једну, а лопту на другу страну.

28' - Пенал за Црвену звезду. Силас је одиграо добар дупли пас са Иванићем и након центаршута крила црвено-белих лопта је у руку погодила Маринковића.

22' - Већ шест корнера су извели домаћи. Ипак, сваки пут је одбрана "чарапана" добро реаговала и није дозволила ривалу да озбиљније запрети из тих ситуација.

13' - Одлична утакмица за сад на стадиону "Рајко Митић". Петковић је био у доброј позицији, али на висини задатка је био Глазер и спречио је играча Напретка да се упише у стрелце.

12' - Неће, па неће! Бар за сад Силас не успева да постигне гол. Покушао је два пута фудбалер из ДР Конга из одличних позиција, но мрежа голмана Крушевљана је остала нетакнута.

Силас/ФОТО: ФК Црвена звезда

6' - Добра шанса за Напредак. Петрковић је шутирао главом, но лопта је отишла поред гола Глазера. Није захватио лопту онако како је желео бивши фудбалер Партизана.

4' - Ударац из даљине је опробао и Раде Крунић. Балевић је опет био на висини задатка и одбио је лопту у корнер. Црвено-белима је то био трећи ударац из угла, али није дошло до промене резултата.

1' - Већ после 15 секунди могао је Силас да постигне гол. Ипак, његов ударац из изгледне позиције зауставио је Лазар Балевић. и спречио новијалију црвено-белих да има деби из снова.

1' - Кренула је утакмица на стадиону "Рајко Митић". Пре звиждука Павла Илића био је минут ћутања у знак Боре Ђорђевића који је недавно премину.

Састави тимова:

Звезда (4-2-3-1): Глазер - Мимовић, Дркушић, Лековић, Сеол - Елшник, Крунић - Силас, Иванић, Олајинка - Дуарте.

Напредак (5-4-1): Балевић - Стоиљковић, Маринковић, Остојић, Букорац, Вукајловић - Игњатовић, Крстић, Тошевски, Караклајић - Петковић.

Уочи меча:

Улаз на ову утакмицу је бесплатан због тога што се слави 61. рођендан "Маракане". Навијачи црвено-белих ће такође имати прилику да виде деби тројице новајлија - Немање Радоњића, Радета Крунића и Силаса.

Уједно на овом сусрету ће се Звезда опростити од легендарног певача Боре Ђорђевића који је недавно преминуо.

Такође, навијаче може да радује то што ће први пут ове сезоне бранити Омри Глазер, док ће од појачања од старта играти Крунић и Силас.

Подсетимо, Звезда у четвртак игра прву утакмицу у новом формату Лиге шампиона. На стадион "Рајко Митић" долази Бенфика (18.45).

БОНУС ВИДЕО: СЕВЕР СЛАВИ: Звезда је у Лиги шампиона!

МОТА ЈЕ ЗАТЕГАО ОДБРАНУ, А ВЛАХОВИЋ ЋЕ СЕ ПОБРИНУТИ ЗА ГОЛОВЕ: Јувентус има част да отвори Лигу шампиона у новом формату

НЕКАДАШЊИ шампиони Европе Јувентус и ПСВ Анјдховен чине један од два пара који ће овог уторка отворити такмичење у Лиги шампиона. Утакмица у Торину, као и она у Базелу, где играју Јанг бојси и Астон вила, почиње у 18.45.

17. 09. 2024. у 07:45

ЈА САМ ХРИШЋАНСКИ ВИТЕЗ! Новости откривају шта је Немања Мајдов написао надлежнима када је чуо да ће да га суспендују јер се крстио

ЈА САМ ХРИШЋАНСКИ ВИТЕЗ! "Новости" откривају шта је Немања Мајдов написао надлежнима када је чуо да ће да га суспендују јер се крстио

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је писмо, као своју одбрану, послао надлежним спортским властима када су отворили истрагу против њега.

18. 09. 2024. у 16:24