ПОЧЕЛА ЈЕ И ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈЕ: Викторија Гимараеш прејака за Цеље, Рапид изненадио у Турској

Филип Милошевић

02. 10. 2024. у 19:14

Португалска Виторија победила је словеначко Цеље резултатом 3:1, док је бечки Рапид у Истанбулу савладао Башакшехир 2:1 у првим мечевима овосезонске групне фазе Лиге конференција.

Screenshot / UEFA.com

Виторија је у Гимараешу без проблема савладала Цеље, а истакао се Густаво, стрелац другог гола за домаће у 36. минуту и асистент Тијагу Силви за 3:0 у 62. минуту.

Први гол Виторија је постигла већ у седмом минуту, Кајо Сезар је био асистент, а Саму стрелац. Аљоша Матко је у 90+2. минуту ублажио пораз гостију.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Везиста Луис Шауб предводио је Рапид до победе над Башакшехиром, дао је голове у 43. и 46. минуту. За први му је асистирао Дион Бељо, а за други Гвидо Бургшталер.

Гол за домаћу екипу постигао је Криштоф Пјонтек у 45+2. минуту. Цео меч за Рапид одиграо је Ненад Цветковић, некадашњи дефанзивац Вождовца и Земуна.

Српски представник у Лиги конференција, ТСЦ, меч првог кола игра сутра од 18.45 у гостима против казахстанске Астане.

БОНУС ВИДЕО: ТРГ ДУОМО: Велике полицијске снаге пред меч, плаше се навијача Звезде