СТРАШНА БОРБА ЗА ТИТУЛУ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ! Арсенал и Ливерпул одиграли дерби о коме ће се причати! (ФОТО/ВИДЕО)

27. 10. 2024. у 19:29

Након само две победе у последња четири првенствена меча, а непосредно после шок-пораза од осредњег Борнмута (0:2), Арсенал је угостио такмаца у борби за премијерлигашку титулу - екипу Ливерпула. И, добрим делом меча "тобџије" су водиле, али су на крају Црвени имали више разлога за задовољство: резултат великог дербија 9. кола Премијер лиге гласио је 2:2.

Голеаду у првом полувремену отворио је најпродуктивнији играч "тобџија".

Наиме, на дуго додавање Бена Вајта, Арсеналов Букајо Сака је реаговао изврсно - побегавши чувару, а после дриблинга и ефектно послао лопту у горњи угао гола Ливерпула (ВИДЕО).

ЖЕЛИШ ДА ОДИГРАШ ТИКЕТ БЕСПЛАТНО?
ПРЕУЗМИ ОДМАХ БОНУС БЕЗ УСЛОВА

Букајо Сака слави гол који је за Арсенал дао против Ливерпула у мечу Премијер лиге / FOTO: Tanjug/AP

Међутим, као што је девет минута прошло од почетка меча до тог момента, тако је само девет минута требало Црвенима да изједначе.

Ударац је Ливерпул узвратио када је после корнера с леве стране Луис Диаз главом код ближе стативе послао лопту у средину петерца, а оданде Вирџил ван Дајк постигао гол за 1:1 (ВИДЕО).

На велики предах отишло се, ипак, са предношћу домаћих.

Играо се 43. минут када је Деклан Рајс извео слободан ударац са десне стране, а после лукаве кретње играча лондонске екипе - Микел Мерино је матирао голмана Ливерпула Келехера (ВИДЕО).

Све до 81. минута тај резултат, 2:1, био је на снази, иако је Арсенал скроз препустио иницијативу ривалу (мада, доживео је до тог тренутка само један шут откако је почело полувреме).

А онда се десио кобни кикс "тобџија".

Лоше завршена брза акција, у коју су кренули и поједини дефанзивни играчи екипе Микала Артете, довео је до тога да Ливерпул хитро крене у контранапад. И, уочивши слабост у левом делу одбране екипе Арнеа Слота, Црвени су баш туда и прошли.

На крају, Нуњез је "послужио" Мохамеда Салаха, а овај у контри постиао гол (ВИДЕО) за коначних 2:2.

Табела Премијер лиге

На прво месту после девет кола је Манчестер сити са 23 бода, а Ливерпул сада има 22.

Арсенал је трећи, оставши на 18, колико има и Астон Вила после ремија са Борнумутом који је "везао" и други неочекивани успех (након што је сезону почео са две победе, два ремија и три пораза). Иза екипе из Бирмнегама су Челси (17 бодова), Брајтон и Нотингем (по 16) и остатак конкуренције.

Бонус видео: Ново у Земунелу - Партизаново брдо за трчање

ВЛАХОВИЋ ЈЕ КЉУЧНИ ИГРАЧ ВЕЛИКОГ ДЕРБИЈА ИТАЛИЈЕ: Уколико Србин не буде на препознатљивом нивоу, Јуве нема шта да тражи против Интера

ВЛАХОВИЋ ЈЕ КЉУЧНИ ИГРАЧ ВЕЛИКОГ "ДЕРБИЈА ИТАЛИЈЕ": Уколико Србин не буде на препознатљивом нивоу, Јуве нема шта да тражи против Интера

ВЕЧЕРАС је на програму чувени "Дерби Италије" у којем ће Интер пред пуним трибинама "Ђузепе Меаце" угостити Јувентус (18.00).

27. 10. 2024. у 07:20

ПА, ГДЕ СТЕ ПОШЛИ... Пољски хулигани напали српску полицију, оно што се потом десило - упамтиће добро (ВИДЕО)

Пољски навијачи важе последњих година за једне од најопаснијих у Европи, али када је Србија постала њихова дестинација - нису се провели баш како су планирали.

27. 10. 2024. у 12:26