КАНГА ПРАЗНИХ РУКУ У ГАМБИЈИ: Габон поражен у Афричком купу нација

16. 11. 2020. у 22:11

ИСПЛАТИО се Гамбији неспортски гест пре утакмице против Габона, дошли су до важне победе од 2:1 против конкурента за прво место Габона.

Иако су сви играчи и чланови стручног штаба имали негативне налазе на коронавирус, свима су привремено одузети пасоши. Док су чекали проверу, неки играчи су спавали на поду аеродрома.

Домаћин је до вођства стигао у 49. минуту голом Бароуа. Фудбалер Црвене звезде Гелор Канга играо је до 78. минута утакмице, а само минут после његовог изласка Гамбија је стигла до 2:0. Стрелац је опет био Бароу. Габон је у последњих десетак минута стгао само до почасног гола Бруна Манге.

Гамбија и Габон имају по седам бодова, али Гамбија има бољу гол разлику.