ЗВЕЗДА НАСТАВИЛА ПОБЕДНИЧКИ НИЗ: Вождовац повео, па наљутио црвено-беле за 15. везани првенствени тријумф (ВИДЕО)

15. 03. 2021. у 15:37 >> 17:53

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су Вождовац у гостима са 4:1 у 27. колу Суперлиге Србије и тако наставили низ тријумфа.

Изабраницима Дејана Станковића је ово 15. узастопна победа у домаћем првенству, а остварена је убедљивим резултатом.

Ова генерација клуба из Љутице Богдана се изједначила са оном коју је тренирао Славиша Стојановић у сезони 2013/2014 која је такође забележила 15 везаних тријумфа.

Треба рећи и да је Звезда уписала девету победу у низу против Вождовца.

Ипак, није добро почело по госте. Домаћин је повео већ у 4. минуту када је Стоисављевић главом савладао Борјана и донео предност свом тиму.

Ипак, од тог момента играло се на половини тима Јована Дамјановића и из такве игре стигао је преокрет гостију. Голове су постигли Бен и Иванић, оба главом.

Радиост играча Звезде/FOTO: M. Vukadinović

Иначе, нападач са Коморских Острва је овим поготком ушао у истирју клуба као странац са највише голова у Звезди. Ово му је био 61. гол у црвено-белом дресу.

У наставку утакмице шампион Србије још два пута је затресао мрежу ривала, а у стрелце су се уписали Жељко Гаврић и Алекса Вукановић.

После ове победе Звезда је остала на првом месту на табели са 77 бодова, док је Вождовац 11. са 33.

Састави тимова:

ВОЖДОВАЦ (4-1-4-1): Крунић – Ивезић, Пуртић, Богдановић, Хајдин – Ајдиновић – Милосављевић, Цветићанин, Дукић, Стоисављевић, Милојевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Борјан – Гајић, Панков, Милуновић, Родић – Петровић – Гаврић, Иванић, Канга, Катаи – Бен.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Вождовац - Ц. звезда 1:4

90. МИНУТ - Крај утакмице!

85. МИНУТ - Фантастичан ударац Станисављевића. Погодио је пречку са 16 метара. Срећа за црвено-беле у овој ситуацији.

83. МИНУТ- После дужег времена Вождовац је могао да угрози гол Звезде. Из изгледне позиције слободан ударац је извео Арсић, али од свега погодио је само живи зид.

78. МИНУТ - Прети Звезда у овим моментима. Домаће је статива спасила да не приме пети гол. Шутирао је Гаврић.

76. МИНУТ - Вукановић је сада успео да постигне гол! Најбоље се момак и Гајдобре снашао у гузжи пред голом ривала. Успео је да убаци са неколико центиметара лопту у небрањену мрежу.

75. МИНУТ - Сјајан ударац Алексе Вукановић. Из колена је тукао Звездин фудбалер, али ко зна који пут је одлично интервенисао Крунић.

71. МИНУТ - Покушао је резервиста Славољуб Срнић. Ипак, овога пута се голман Вождовца није дао, па промене резултата није било.

67. МИНУТ - Звезда је повећала на 3:1 преко Гаврића! Гајић је био упоран и стигао једну лопзту, вратио је повратну за младог саиграча, а овај сјајно шутирао искоса са десне стране и Крунић је матиран трећи пут на овој утакмици.

62. МИНУТ - Нема много узбуђења у другом полувремену. Нову промену направио је Јован Дамјановић. Јован Нишић је добио прилику да заигра, а Немања Милојевић је завршио утакмицу.

58. МИНУТ - Још једну промену извршио је Дејан Станковић. Његош Петровић се преселио на клупу, а у игру је ушао Вељко Николић. Пре тога је у редовима Вождовца Цветићанина заменио Лазар Арсић.

53. МИНУТ - Погрешио је Петровић и умало то да казне домаћи. Милосављевић је шутирао са неких 20 метара, лопта сеод једног играча Звезде одбила у корнер.

49. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Тренери су извршили по једну измену. Уместо Бена на терену је Вукановић, док је Ивезића заменио Ласицкас.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Вождовац - Ц. звезда 1:2

45. МИНУТ - Неда се Катаију да постигне гол. Опет је Крунић победио мајстора из Србобрана. Одличном парадом му је зауставио ударац.

43. МИНУТ - Велику прилику пропустио је Бен. Остао је сам на петерцу, али је слабијом десном ногом шутирао високо преко гола.

37. МИНУТ -  Преокрет Звезде! Гаврић је сјајно центирао са десне стране. Иванић је одлично скочио и главом закуцао лопту у мрежу. Занимљиво сва три погодтка постигнута су главом.

35. МИНУТ - Доста проблема задаје Катаи домаћину. Опет је шутирао искоса са леве стране, на крају је његов покушај изблокиран и Курнић је успео да ухвати лопту.

30. МИНУТ - Успели су црвено-бели да изједначе преко Бена. Центрирао је Катаи са леве стране, а напдач са Коморских Острва главом са неколико метара затресао мрежу ривала. Сјајни играч је овим голом ушао у историју Звезде. Постигао је 61. гол и тако постао странац са највише погодака у дресу клуба из Љутице Богдана.

20. МИНУТ - Страшан ударац Гајића. Десни бек Звезде је натрчао да одбијену лопту, шутирао је са 30 метара. Ипак, Крунић за сада сјајан и поново је спасао своју екипу.

15. МИНУТ - Нови покушај Катаиа. Тукао је крилни играч Звезде са неких 20 метара, али је чувар мреже Вождовца поново био на висини задатка.

12. МИНУТ - Први конкретан напад гостију. Бен је оставио повратну за Катаија, овај је шутирао, но Крунић је лако интервенисао.

10. МИНУТ - Извео је Вождовац два корнера заредном, али није било опасности по гол црвено-белих.

4. МИНУТ - Вождовац је повео. Сјајан почетак за домаће. Милојевић је сјајно центрирао, а Стоисављевић је главом одлично шутирао и савладао Милана Борјана.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на крову "Тржног центра Стадион".