ДОКЛЕ ВИШЕ ЉУДИ, СТВАРНО?! Има ли краја урушавању српског фудбала? Супер лига и Прва лига се такмиче да нађу ново дно (ВИДЕО)

06. 05. 2021. у 09:16

ДЕРБИ меч Прве лиге Србије између Колубаре и крагујевачког Раничког озбиљно конкурише за титулу највеће срамоте српског клупског фудбала, а то у овом тренутку није мали "подвиг". Публика на стадиону, непостојећи пенал, сумњив црвени картон, напади на судије - свега је било у Лазаревцу

Youtube/Prva Liga Srbije/printscreen

Другопласирани тим Колубаре савладао је првопласирани Раднички из Крагујевца 3:1, али тек након великог преокрета и доста буре у Лазаревцу, у мечу одиграном пред присуством бројне публике!?

Када су Кабел и ИМТ у ранијем термину уписали победе, екипа Колубаре "склизнула" је на четврто место на табели, а када је Раднички повео у 30. минуту преко Видовића, чинило се да ће остати ван позиција које воде у Суперлигу.

Међутим, у другом полувремену се слика озбиљно мења.

Колубара и 53. минуту стиже до пенала после спорне ситуације у којој су играчи Радничког бесно реаговали сматрајући да није било елемената за пенал, а главни судија показује други жути картон Алексијевићу.

Ипак, морали су Лазаревчани да причекају, јер је 17-годишњи Лукић одбранио пенал. А онда, за три минута потпуни преокрет.

Денић у 70. минуту постиже гол за 1:1, а Колубари 2:1 доноси Симић, после продора кроз ноншалантну одбрану Радничког. Пре него што је Колубара стигла до трећег гола у финишу меча преко Тејића, меч је обележила и присутна публика.

Иако на трибинама званично није дозвољено присуство публике, ово је био још један меч Прве лиге у низу на којем је то правило било прекршено, а публика је толико правила проблема да су поједини морали да буду избачени са стадиона.

На снимку се могу видети и детаљи када мања група вређа главног судију, а потом реагује и обезбеђење тражећи да они напусте стадион у Лазаревцу.

Колубара је, жаргонски речено, преокретом "из у 2 у 1" стигла до повратка на друго место Прве лиге Србије и три кола пре краја су управо ова два тима фаворити да се пласирају у Суперлигу Србије.