СЈАЈНА ИГОКЕА НАНЕЛА ПРВИ ПОРАЗ ЗВЕЗДИ У АБА ЛИГИ: Црвено-белима не пријају Лакташи, одбрана заказала у првом полувремену

10. 10. 2021. у 20:47

КОШАРКАШИ Игокее нанели су први пораз Црвеној звезди у АБА лиги. Меч у Лакташима је завршен са 75:68 у корист домаће екипе.

Нико није очекивао да ће се ово десити, посебно након одличног почетка сезоне за црвено-беле и сјајне победе против Макабија у Тел Авиву. Ипак, Драган Бајић је поново идеално припремио утакмицу.

Питање победника је практично било решено после првог полувремена када је Игокеа имала великих 22 поена предности - 44:22.

Очекивала се реакција изабраника Дејана Радоњића у другом делу меча и до тога је и дошло. Пришли су гости у једном моменту и на минус пет, али снаге за преокрет није било.

Лоше је Звезда шутирала на овој утакмици, тек 6/21 за три поена. Треба рећи да у првом полувремену нису ниједном били прецизни ван линије 6,75 - 0/10.

Не пријају Звезди Лакташи пошто је ово био трећи везани пораз шампиона АБА лиге на овом паркету. Играч утакмице дефинитивно је био Алекса Раданов који је управо из редова црвено-белих стигао у Игокеу.Он је меч завршио са 14 поена и седам асистенција.

Тим из Републике Српске је уједно први тим ове сезоне који је Београђанима пребацио 70 поена.

Једино ефикаснији од њега у победничком тиму био је Антабија Волер који је постигао 15 поена. На другој страни Никола Калинић је уписао 16 поена, док је Лука Митровић бројао до 13.

И једна и друга екипа сада имају учинак по 2-1. Једине непоражене екипу после три кола су Партизан и Цибона, док и Цедевита Олимпија може да им се придружи уколико сутра победи ФМП.

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда

ЗВЕЗДИН МЕСИ ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

"ЗВЕЗДИН МЕСИ" ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ће вечерас тражити своју прву победу у Лиги нација када од 20.45 на "Стадиону Дубочица" у Лесковцу буде угостила традиционално неповољног ривала, Швајцарску.

12. 10. 2024. у 07:20

СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ: Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

"СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ": Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

СУКОБ Синише Михајловића и Игора Штимца трајао је више од две деценије и био је један од оних који привлаче највише пажње у фудбалским круговима.

13. 10. 2024. у 11:35