ПОРАЗ КОЈИ ЋЕ ДА БОЛИ: Лоренцо Браун уз звук сирене донео победу Фенербахчеу (ВИДЕО)

А. Илић

07. 01. 2021. у 18:35 >> 20:57

КОШАРКАШИ Црвене звезде у 18. колу Евролиге дочекали су Фенербахче. Гости су у последњој секунди дошли до победе 71:73.

Кори Волден Фото Н. Параушић

Нови кошаркашки класик на Божић одиграли су црвено-бели. Од самог почетка виђена је равноправна борба са доста енергије, а на моменте и не тако лепе кошарке.

Иако је у првој деоници било доста неизвесно, домаћин захваљујући шуту споља долази до 22:18. Имала је Звезда предност 39:38 на полувремену.

Пробудио се турски тим у другој деоници, али се наставило тактичко надмудривање. Ту деоницу добила је екипа Фенербахчеа 17:20.

Трећа деоница нимало лепа за око, али борбена од првог до последњег напада. Смењимали су се тимови у вођству, а посебно инспиративан био је Кино Колом који је делио лопте "шаком и капом". Удвојили су га гости, те се отворио простор да проиграва саиграче. На крају деонице било је 53:53.

Звезда је одлично отворила четврту деоницу, имали су предност домаћи 65:59, али је серијом гост успео да се врати. У последњи минут ушли смо резултатом 71:71. Под притиском се боље снашла екипа Фенербахчеа, кош за победу уз звук сирене постигао је Лоренцо Браун, те на крају 73:71.

Најефикаснији је у редовима Црвене звезде био Џони О'Брајант са 17, Добрић је убацио 12, а поен мање додао је Давидовац.

У победничком тиму истакао се Лоренцо Браун са 13 поена, толико је уписао и Пиер, а два мање постигао је Гудурић.

Црвена звезда - Фенербахче 71:73 (22:18, 17:20, 14:15, 18:20)

Дворана: Александар Николић, без присуства публике; Судије: Христос Христодулу, Фернандо Роћа, Роберт Виклицки

Црвена звезда: О'Брајант 17, Волден 6, Ускоковић, Давидовац 11, Лазић, Рит 2, Раданов 8, Добрић 12, Јагодић-Куриџа 5, Кузмић, Ноко, Колом 10.

Фенербахче: Хамилтон, Браун 13, Гудурић 11, Махмутоглу 4, Биберовић, Де Коло 2, Пиер 13, Бартел 10, Еди 2, Дувероглу 1, Улановас 7.

КРАЈ МЕЧА

40. МИНУТ - У последњи минут ушли смо резултатом 71:71. Губе лопту домаћи, Де Коло је шутирао, Звезда има цео напад. Промашио је Колом, а Лоренцо Браун је уз звук сирене погодио за победу 71:73.

39. МИНУТ - Поново Звезда води, заборавили су Давидовца играчи турског тима, а искусни кошаркаш тројком кажњава пропуст. Звезда води 71:69.

37. МИНУТ - Доноси преокрет Гудурић. Фенербахче одлично затвара свој рекет. Покушали су домаћи преко О'Брајанта на ниском посту, али су удвајали гости, а напади домаћих завршавани су нерезонским шутевима.

36. МИНУТ - Уследила је мини серија гостију 6:0, погодио је Лоренцо Браун уз фаул. Пре тога Данило Бартел погодио је тројку.  Погодио је са пенала два пута Јагодић-Куриџа, а Радоњић је био приморан да О'брајанта врати у игру.

34. МИНУТ - Три слободна бацања за Огњена Добрића након што га је при шуту фаулирао Марко Гудурић. До сада највећа предност Звезде 66:59

33. МИНУТ - Стпрљиво игра Црвена звезда, траже рупу у одбрани играчи Дејана Радоњића, а често је пронађе Џони О'Брајант. Дошао је до свог 17 поена.

32. МИНУТ - Одлично почиње Звезда последњу деоницу. У одбрани одличан О'Брајант, у нападу Раданов и Давидовац. Звезда има 60:55.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА - Тврда, не толико лепа четвртина завршена је резултатом 53:53

30. МИНУТ - Удвајају Турци Колома, јасно је да од њега прети највећа опасност. У последњим секундама проиграо је Раданова који погађа три за нову предност Звезде. Јагодић-Куриџа је имао доста простора, покушао да закуца, али је уследила рампа Веселог.

28. МИНУТ - Уследила је комична минијатура Лоренца Брауна, имали су неколико промашаја, а некадашњи кошаркаш Звезде изгубио је неколико лопти, потом је промашио и зицер, али није одустао, те је на крају погодио за три. Са друге стране Џони О'брајант погађа за два уз фаул, поново сјајна асистенција Колома.

26. МИНУТ - Коначно, поени Звезде. Чини се да када год извор поена пресуши код црвено-белих ту је Колом да покрене машинерију. Успео је овога пута да погоди уз фаул. Потом је у следећем нападу без гледања проиграо 0'Брајанта за 44:44

24. МИНУТ - Успео је Лоренцо Браун поново да поентира са дистанце, а Дејан Радоњић тражи минут одмора.

23. МИНУТ - Тешка кошарка, нимало лепа за окоигра се на почетку треће деонице, три минута стоји резултат 3:0.

21. МИНУТ - Друго полувреме почело је изгубљеном лоптом Црвене звезде, Улановас је тројком казнио црвено-беле(39:41).

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ - Ритам игре био је на вишем нивоу, пробудила се Црвена звезда која заслужено води 39:38.

20. МИНУТ - Два пута шутирао је Гудурић, пустили су га противнички играчи, али је био непрецизан . Де Коло проиграва Бартел . Последњи напад има Звезда при резултату 37:38. Колом у последњим секундама долази до поена.

18. МИНУТ - Након Волдена погоио је и Добрић за три, Звезда има моментум и предност 35:31.

16. МИНУТ - Еди је направио неспортски фаул над Давидовцем, погодио је оба бацања  Давидовац. Да би потом Волден био прецизан за три поена. 32:31.

14. МИНУТ - Уследио је нешто тврђи период игре са промашајима на обе стране. Весели је "пробио" лед и поентирао. Одговорио је О'Брајант.

12. МИНУТ - Тројка Раданова, одбранила се Звезда, али је у наредном нападу Колом изгубио лопту. Те је из контре прецизан био Весели.

11. МИНУТ - Прецизан је за два био Браун, потом је тројку убацио Дешон Пјер, те су се серијом 5:0 гости поново вратили у вођство 22:23.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

10. МИНУТ - Конфузна Звезда у последњем минуту има предност. 22:18. Кино Колом је сјајном тројком затворио четвртину.

8. МИНУТ -Пришли су црвено-бели, дали су пет поена, Џони О’Брајант је казнио нешто лежернију одбрану ривала и дао тројку, а онда је Јагодић-Куриџа погодио за два, па је пришла на поен заостатка.

5. МИНУТ - Много лоших додавања у нападима Звезде, Де Коло је једном шутнуо нерезонски, али је осим тога, напади гостију делују много течније и без грешака. Осим тога, Турци играју брзо у раној транзицији. Добрић је погодио тројку, Давидовац после офанзивног скока двојку, а Фенер води 13:10.

3. МИНУТ - Фенер игра високи пресинг на пренос лопте Звезде, успели су под кошем да Рита натерају на изгубљену лопту. Воде гости 9:3.

1. МИНУТ - Весели је постигао прве поене на мечу, одмах је уследила са друге стране тројка Веселог.