ТИД РЕГАТА СТИГЛА НА КУСЈАК: Учесници међународне регате наставили пут Бугарске

С. М. Ј.

14. 08. 2023. у 17:12

НАЈСТАРИЈА и најдужа међународна спортско-рекреативна туристичка кајак, кану и веслачка регата на свету, „ТИД регата“ стигла је и на своју последњу етапу у Србији и наставила пут Црног мора.

ТИД РЕГАТА СТИГЛА НА КУСЈАК: Учесници међународне регате наставили пут Бугарске

Туристичка организација општине Неготин

Стотинак учесника овогодишње „ТИД-ове регате“, након што су 26. јула ушли у Србију код Бездана, стигло је у суботу и на последњу српску етапу – Кусјак.

Ова регата је, иначе, једна од најдужих у свету, траје 75 дана током којих веслачи плове 2.455 километара Дунавом. Стартује из немачког града Инголштата, а завршава првог викенда септембра на обали Црног мора у румунском месту Свети Ђорђе.

- Овде имамо учеснике из Немачке, Аустрије, Мађарске, Хрватске, Румуније, Бугарске, Швајцарске, Шпаније, из неких 12 земаља. То су кајакаши, веслачи и кануисти. Ово је последњи дан и вече у Србије, сутра напуштамо Србију и улазимо у Бугарску, где се у месту Свети Ђорђе регата завршава. Наша мисија и поента је да се у Регату укључе и људи из локалних средина кроз које пролазимо, да се ту укључе и Неготинци и да плове са нама од самог старта, из Немачке - каже Дејан Јовановић, организатор ТИД регате у Србији.

Дочек веслачима, након неколико узастопних етапа по Подунављу, са коначиштем у Великом Градишту, Добри, Доњем Милановцу, Текији, Kладову и Брзој Паланци, уз заједничко дружење на кусјачкој плажи и излет на Рајачке и Рогљевачке пивнице, организовала је Туристичка организација општине Неготин.

- Регата је значајна не само за промоцију Србије већ и општине Неготин која, такође, излази на Дунав на неких четрдесетак километара. Уз туристе који редовно долазе бициклистичким рутама Евро вело 6 и 13, значило би нам да повећамо и број оних који долазе реком. У том циљу се ради на категоризацији смештаја дуж Дунава, а имамо и неколико објеката са изграђеним испустима за чамце. Циљ је да они не прођу кроз наше воде већ и да се зауставе, па у том смислу организујемо и излете на наше туристистичке дестинације, као што су овога пута биле Рајачке и Рогљевачке пивнице који у својим понудама имају не само обилазак ових јединствених грађевина с краја 18. и почетком 19. века, већ и гастрономску понуду, смештај, домаће производе и свакако вино који је бренд овог краја - каже Душан Петровић, директор Туристичке организације општине Неготин.

ТИД Регата упловила је у Србију 26. јула узводно од Бездана, а пут Бугарске наставила 13. августа.  Учесници ове спортско-рекреативне и туристичке манифестације дневно прелази од 16 до 60 километара задржавајући се по етапа дан у мањим и два дана у већим и главним градовима земаља кроз које Регата пролази.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ДОБИЈА ЗАБРАНУ 20 ГОДИНА! Трампов предлог: Ако им се не свиђа, имамо и другу варијанту

УКРАЈИНА ДОБИЈА ЗАБРАНУ 20 ГОДИНА! Трампов предлог: "Ако им се не свиђа, имамо и другу варијанту"

ИАКО ће у Овални кабинет Беле куће ући тек за два и по месеца, већ су почеле анализе може ли Доналд Трамп испунити предизборна обећања и донети мир Украјини и Блиском истоку. Према писању "Вол стрит џорнала", који се позива на изворе блиске Трампу, саветници новоизабраног председника нуде замрзавање рата дуж прве линије, консолидацију окупираних територија за Русију, демилитаризовану зону и заустављање интеграције Кијева у НАТО на 20 година.

08. 11. 2024. у 09:02

НАЈЈАЧА СИЛА ЕВРОПЕ НА УДАРУ: Трамп већ запретио - Платићете високу цену!

НАЈЈАЧА СИЛА ЕВРОПЕ НА УДАРУ: Трамп већ запретио - "Платићете високу цену!"

ДОНАЛД Трамп изјавио је прошле недеље како ће Европска унија морати да плати "високу цену" јер није куповала довољно америчких извозних производа. Део европских економиста и банкара упозорава како би победа Доналда Трампа могла изазвати трговински рат који би затим "гурнуо економију еврозоне из спорог раста у потпуну рецесију".

06. 11. 2024. у 20:03 >> 20:04

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ХРАНЕ: Значај заједничких напора у борби против глади