АПЕЛ ВРШАЧКИХ ПЛАНИНАРА: Бајкери, не возите шетачким стазама Вршачких планина

Ј. Ј. БАЉАК

20. 10. 2020. у 16:43

ВРШАЧКИ планинари апелују на возаче брдских мотора да за адреналинску вожњу не користе шетачке стазе на Вршачким планинама, јер представљају опасност за бројне планинаре и шетаче са децом.

АПЕЛ ВРШАЧКИХ ПЛАНИНАРА: Бајкери, не возите шетачким стазама Вршачких планина

Фото: PSD Vrsacka kula

Осим тога, они уништавају путеве које планинари редовно одржавају, што је нарочито приметно током кишних дана. Возећи по блату, роваре стазе и праве удубљења, по којима је тешко газити када се земља осуши.

-Дешавало се да мотористи организовано дођу из других градова, са моторима које су довезли на аутомобилима, те да дивљају по стазама, на којима је строго забрањена вожња моторних возила – каже Велизар Вемић из ПСД „Вршачка кула“, истичући да на Вршачким планинама има 64 километара стаза и путева, који су категорисани као спортско-рекреативни терени.

Донедавно су исти проблем имали и са возачима квадова, али су са њима постигли договор. Они више не користе шетачке стазе, већ се возају асфалтним путем кроз винограде између Малог Средишта и Гудурице, или атарским путем ка Месићу.

Иначе, ЈКП „Други октобар“ је на иницијативу планинара поставило рампе на четири најкритичније шетачке стазе, што возачи квадова поштују, али не и бајкери, који их заобилазе и настављају да возе упркос забрани.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ: Пут одрживог развоја