ГЉИВИЦА "ПРЕСЕЛИЛА" СУРДУЛИЧАНЕ НА ЧАИР: Спартак је победом отворио нову сезону

О. М.

07. 08. 2023. у 13:54 >> 13:54

ФУДБАЛЕРИ Радника из Сурдулице угостиће екипу суботичког Спартака овог понедељка од 18 часова у последњој утакмици другог кола српске Суперлиге.

ГЉИВИЦА ПРЕСЕЛИЛА СУРДУЛИЧАНЕ НА ЧАИР: Спартак је победом отворио нову сезону

Судруличани су били принуђени да екипу са севера наше земље угосте у Нишу, пошто је трава на терену њиховог стадиона у Сурдулици девастирана гљивицом која је потпуно исушила зелену површину. Прве информације гласиле су да је терен суспендовала Такмичарска комисија Фудбалског савеза Србије, али из Радника су то демантовали и тврде да клуб не очекује никаква казна нити санкције.

Радник је последњи меч на овом терену одиграо пре скоро два месеца, у баражу за очување статуса у Суперлиги Србије. Тада су у реваншу савладали Графичар резултатом 2:0 и остали у елитном разреду српског фудбала. Остаје питање шта су Сурдуличани радили све ово време, пошто је већ у јуну било јасно да са травнатом подлогом на Градском стадиону у Сурдулици нешто није како ваља.

Челници клуба из Сурдулице уверавају навијаче и целокупну јавност да ће проблем решити у најкраћем року и да ће наредне утакмице у Суперлиги као домаћини играти на свом стадиону. У међувремену, уверавају да ће и у Нишу испуњавати домаћинске дужности.

Иначе, Радник је у првом колу Суперлиге Србије одиграо нерешено 0:0 са екипом Младости у Лучанима.

С друге стране, Спартак је у Суботици савладао на свом терену новобеоградски ИМТ са 2:1. Меч је обиловао узбуђењима и виђен је преокрет пошто су гости водили са 1:0, а иначе су били бољи ривал већим делом утакмице.

У 15. минуту досуђен је пенал за госте који је реализовао Милош Луковић, а Спартак је до изједначења стигао у 43. минуту након што је Ђурасовић искористио пас Убипарипа и са око 20 метара упутио силовит и прецизан шут којим је изненадио голмана Гордића за 1:1. Хрстић је 20 минута касније донео коначних 2:1, а у међувремену је ИМТ постигао још један погодак који је поништен на иницијативу из ВАР собе јер је Лука Луковић био у офсајд позицији.

Спартак је, рачунајући и предсезонске утакмице као и прошлу сезону, у серији од 12 утакмица без пораза, низ који траје од средине априла ове године.

Ови ривали су у прошлој сезони одиграли три утакмице, а скор је изједначен - у регуларном делу првенства обе екипе су као домаћини славили са 2:0, док је у лиги за опстанак у којој је домаћин био Спартак, меч окончан без победника - 2:2.

Само на једној од претходних десет утакмица у којима су се састали Радник и Спартак није било голова, од осталих девет све су дошле 2-4 гола.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2-4 (квота 1,58)

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55