СУЉОВА ЛИЦИТАЦИЈА: Они који су Сребреницу свели на причу о бројевима, сахранили су себе у лажима
Ко ће више знати колико је Бошњака страдало у том "геноциду”

Новости
ЕМИР Суљагић Суљо, директор Меморијалног центра у Поточарима и аутор бројних књига о Сребреници, између осталих и "Разгледнице из гроба", управо је на списак настрадалих у тзв. геноциду додао и лична документа свог оца Суље Суљагића погинулог у борбама са ВРС 1992. Једноставно и лако - на свом твитер-налогу, а поводом пресуде Ратку Младићу.
Сад би било добро да неко обавести америчког председника Џозефа Бајдена да се број настрадалих у Сребреници 1995. попео на 8.001 и да више није 8.000 како је он то "пресудио" пре неколико дана, истим поводом.
Објективно, и Џозеф и Суљо "не греше". Јер, ко ће више знати колико је Бошњака страдало у том "геноциду", тим пре јер је ИЦПМ лабораторија за ДНК идентификацију (донација америчке владе), а која је утврђивала идентитет жртава у Подрињу, још децембра 2017. спаковала базе података из Тузле и однела у своје средиште у престоницу Холандије. Из лабораторије су са собом понели и око 70.000 узорака ткива узетих од грађана БиХ. И Хашки механизам је недавно најавио да ни осталу документацију са суђења неће вратити на Балкан.
Остало је мезарје у Поточарима на чијем се улазу налазе, у камену уклесане речи, исламског верског поглавара Мустафе Церића: "Молимо те Боже. Да туга буде нада, да освета буде правда".
Бројеви ту нису битни. Ионако у Поточарима, у истом "камену" стоји да су посмртни остаци сахрањени на мезарју покупљени са чак 13 општина БиХ. "Пречник смрти" је ту 130 километара. Суд у Хагу, бројећи мртве у Сребреници, у пресудама никад није дошао ни близу 8.000 убијених. "Лицитирао" је од 4.970 до близу 6.000.
И где сад да се "копа"?
Остаје Хаг. Тамо је "нови свет" сахранио себе у лажима.

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ": Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)
РУСКИ председник Владимир Путин имао је у фебруару телефонски разговор с америчким председником Доналдом Трампом о окончању рата у Украјини, а иако тада није саопштено којим су језиком причала двојица државника вероватно се свако користио својим матерњим и ослонио на преводиоце.
17. 04. 2025. у 15:25
Коментари (1)