ОВЕ ДРОНОВЕ НАБАВЉА СРБИЈА: Карактеристике моћног Бајрактара које купује наша војска (ВИДЕО)
Беспилотна летелица Бајрактар о чијој набавци српски државни врх преговара са Турском, производ је турске корпорације Кале- Бајкар, а у наоружање је уведена 2014. године.

Фото: Принтскрин/Јутјуб
Овај дрон производи се и продаје у две верзије као борбена и извиђачка летелица- са наоружањем и без њега.
Развој верзије дрона са наоружањем почео је такође 2014. године, а ова летелица носи ознаку Бајрактар ТБ-2. Овај ваздухоплов од конструисан је према захтевима турске армије, а наоружан је лансерима ласерски вођених ракетних зрна калибра 70 милиметара и полуактивну ласерски вођену муницију.
Дужина овог дрона је 6,5 метара, а распон крила 12 метара. Максимална брзина "бајрактара" је око 220 километара на час, а лети у радијусу око 300 километара.
Турске беспилотне летелцие борбену употребу имале су претходних година у сукобима у Сирији, и против курдских снага у Ираку.
Дронови "бајрактар", према извештајима агенција, користи војска Азербејџана у сукобима у Нагорно-Карабаху. Снаге ове непризнате државе, у садејству са јерменском војском, ракетама ПВО система претходних дана обориле су најмање једну овакву летелицу.
Препоручујемо

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ": Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)
РУСКИ председник Владимир Путин имао је у фебруару телефонски разговор с америчким председником Доналдом Трампом о окончању рата у Украјини, а иако тада није саопштено којим су језиком причала двојица државника вероватно се свако користио својим матерњим и ослонио на преводиоце.
17. 04. 2025. у 15:25
Коментари (8)