POPUSTLJIVI KRVNI SUDOVI: Zašto deci curi krv iz nosa?
RODITELjI često znaju da se previše zabrinu oko pojava koje su sasvim normalne kod male dece. Jedna od njih je krvarenje iz nosa što je česta pojava kod mališana i ne mora da predstavlja postojanje nekog većeg problema, objašnjava pedijatar doktorka Nevenka Raketić.

Foto: Printscreen
- Krvarenje iz nosa ili epistaksa je relativno česta pojava kod dece. Razlog tome je najčešće stalno prisutna veća količina sekreta u nosu, obično kod dece koja idu u vrtić. Taj sekret smeta detetu pa često pokušava samo da ga izvadi a sa druge strane, roditelji više puta u toku dana pokušavaju da isperu nos fiziološkim rastvorom i izvuku sekret pomoću aspiratora. Stručnjaci preporučuju da tu proceduru rade najviše tri puta dnevno, jer ona može da bude razlog povreda sluznice nosa.
Doktorka takođe naglašava da su kod neke dece propustljiviji krvni sudovi u sluznici nosa, tako da se javlja krvarenje. Ovaj problem se rešava pregledom kod ORL specijaliste, koji određuje dalje terapijske mere.
Preporučujemo

BLAGODETI PRIRODNIH PROIZVODA: Melem od smilja kao lek za strije i proširene vene
29. 07. 2021. u 11:11

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)