MNOGO povrća, i samo malo mesa - recept je koji bi mogao da sačuva zdravlje srca. To je potvrdila meta-analiza objavljena u Oksfordovom akademskom žurnalu, čiji je zaključak da je za kardiovaskularni sistem najbolja ishrana pretežno biljnog porekla.
Povezane vesti
KAKO JE KOVID UTICAO NA MLADE? Kod male dece bolest trajala pet dana, starijima potreban duži oporavak
NAUČNICI sa Kraljevskog koledža u Londonu sproveli su studiju koja je ispitala 1.734 dece, starosti između pet i 17 godina, za koje je prijavljeno da su razvila simptome i bila pozitivna na kovid 19 u periodu od septembra 2020. do februara 2021. godine.
20. 08. 2021. u 14:00
POSLEDICE NEDOSTATKA VITAMINA: Žene koje unose dovoljno magnezijuma manje osećaju simptome PMS-a
NEDAVNE studije pokazuju da je potreba za slanom hranom povezana sa nedostatkom kalcijuma, a za slatkom sa nedostatkom magnezijuma. Na isti način dešava se da ljudi osete veliku želju za još jednom šoljicom kafe ili da ne mogu da pojedu jelo ako ga prethodno dodatno ne posole.
19. 08. 2021. u 16:00
PLAVI ČISTAČ OTROVA: Zeljasta biljka odličan pomoćnik osobama koje pate od hemoroida i kolitisa
OBOGATITE trpezu plavim patlidžanom jer ovo povrće pomaže u snižavanju nivoa lošeg holesterola, poboljšava zdravlje zidova arterija i opušta krvne sudove.
18. 08. 2021. u 17:00
HIRURG GORAN BARIŠIĆ O VRSTAMA HEMOROIDA: Oba oblika mogu da se jave odvojeno ili zajedno kod istog pacijenta
HEMOROIDI kao normalne strukture u predelu anusa koji imaju ulogu sprečavanja nekontrolisanog izliva stolice mogu da se pojave u vidu šuljeva ili da budu povećani i otečeni, što predstvalja patološko stanje. Takođe postoje i dve vrste hemoroida, unutrašnji i spoljašnji i ne moraju se nužno javiti u isto vreme.
18. 08. 2021. u 13:10
ŠLJIVE ZA ČELIČNI SKELET: Blagodeti niskokaloričnog voća, pozitivan uticaj na insulinsku osetljivost
NEKOLIKO naučnih studija potvrdilo je da konzumacija oko 100 grama šljiva na dan u periodu od tri meseca znatno povećava markere u krvi koji pokazuju povećanje gustoće kostiju.
17. 08. 2021. u 17:00
KAKO DA DRŽITE POD KONTROLOM POVIŠEN KRVNI PRITISAK: Kardiolog Siniša Pavlović otkriva koliko soli je prihvatljivo uz hipertenziju
HIPERTENZIJA može da bude uzročnik teških oboljenja, poput infarkta miokarda, otkazivanja bubrega ili oštećenje vida. Međutim, nju je moguće je držati pod kontrolom, i ako pažljivo birate šta jedete i mislite o posledicama, može da se spreči oštećenje organizma.
17. 08. 2021. u 14:20
Najnovije iz rubrike
ŠTITI I HLADI KOŽU: Kineski naučnici razvili novo sredstvo za sunčanje
NAUČNICI sa kineskog univerziteta Tsinghua u Pekingu razvili su novo sredstvo za sunčanje koje ne samo da štiti od UV zraka, već i hladi kožu.
27. 12. 2024. u 23:00
ODZVONIĆE IMPLANTIMA, NAVLAKAMA I PROTEZAMA? Otkriven lek za ponovni rast zuba
REVOLUCIONARNI lek, koji su razvili istraživači u Japanu, mogao bi da omogući da ljudima izrastu novi zubi umesto onih koje su izgubili usled karijesa, povreda ili starosti.
27. 12. 2024. u 07:00
OD GLAVOBOLJE I ZUJANJA U UŠIMA, DO VRTOGLAVICE: Pre uzimanja leka obavezno pročitajte uputstvo, ovo su moguće neželjene reakcije
BEZ obzira na to da li pijete lekove zbog nekog akutnog zdravstvenog problema, ili ih uzimate redovno zbog nekog od brojnih hroničnih oboljenja, uvek bi trebalo da se bude obazriv jer svaki lek može da ispolji neki od neželjenih efekata.
26. 12. 2024. u 06:45
DA KOLENA MANJE BOLE: Uz ovih pet vežbi ojačajte muskulaturu i olakšajte sebi hodanje i savijanje nogu
STARENjE po pravilu donosi bol u zglobovima, a kod većine najčešće bol u kolenima.
25. 12. 2024. u 07:00
KAD "ŽIGA" ZBOG PROMENA VREMENA: Kostobolju lečite gavezom - od korena se prave obloge, kupke, masti, tinkture
UKOLIKO često patite od kostobolje idealan prirodni lek je narendani koren gaveza koji se privija na bolno mesto.
24. 12. 2024. u 07:00
Komentari (0)