DISKUS hernija je pomeranje diskursa iz međupršljenskog prostora u slabinskom delu kičme, pri čemu može da dođe do ukrštanja nervnog korena. Ovo oboljenje nije naivno, a pacijenti se često odlučuju za intervenciju koja bi rešila problem. Doktor, hirurg Nemanja Slavković, odgovara na nedoumice o tome koliko je uspešna operacija diskus hernije.
Povezane vesti

INTERVJU DOKTORKA JELENA PETROVIĆ ŠUNDERIĆ: Mogućnosti operativnog zbrinjavanja pilonidalnog sinusa
OD stanja upale i načina na koji hirurg operiše uraslu repnu dlaku zavisi da li će opravak da traje dve do tri nedelje, ili pacijent neće moći da sedi nekoliko meseci. Odluka je zajednička, i zavisi od hirurga i pacijenta. Iako bi bilo logično da se uvek odabere brži oporavak, to nije jednostvano. Osim toga, većina pacijenata nije spremna da im rana nakon intervencije ostane neušivena, pa se s toga opredeljuju za dugotrajnije lečenje.
01. 09. 2021. u 11:00

HIRURG DRAGAN GUNJIĆ OTRKIVA: Da li bolest organa za varenje može da dovede do krvarenja na usta?
PROBLEMI digestivnog trakta često mogu da se iskomplikuju i dovedu do neprijatnih posledica. Jedna od njih jeste i krvarenje na usta, ili pojavom drugačije stolice. Određenja stanja bolesti varenja zahtevaju hitnu intervenciju i lečenje, kaže za "Novosti" hirurg Dragan Gunjić.
31. 08. 2021. u 17:00

NOVE METODE ZA EFIKASNIJE LEČENJE: Ovom tehnikom lome naslage u krvnim sudovima
INTERVENTNI hirurzi Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" u redovnu praksu uveli su i metodu intravaskularne litotripsije (IVL), kojom se pacijentima sa teško kalcifikovanim, gotovo "betoniranim" krvnim sudom omogućava efikasno lečenje. Ovu proceduru prvi put su izveli kod pacijenta, starog 69 godina, na butnoj, i kod sedamdesetdvogodišnje pacijentkinje iz Novog Pazara, na srčanoj arteriji.
31. 08. 2021. u 16:00
Najnovije iz rubrike

EPOHALNO OTKRIĆE: Japanski naučnici pronašli način za uklanjanje uzroka Daunovog sindroma
NAJSAVREMENIJA tehnologija za zamenu gena mogla bi da u potpunosti iskoreni Daunov sindrom, koji nastaje usled prisustva dodatne kopije 21. hromozoma, smatraju japanski naučnici.
27. 07. 2025. u 00:33

MOZAK VAM "NE RADI" ZBOG VRUĆINE? Evo šta (ne) treba da radite
KAD temperatura poraste, naš mozak trpi efekte vrućina - koncentracija opada, čak i najjednostavniji zadaci nam deluju komplikovano.
25. 07. 2025. u 00:00

ŠETNJA ZA BOLJE ZDRAVLJE: Studija španskih naučnika o benefitima - 7.000 koraka
ŠETNjA od oko 7.000 koraka dnevno pruža brojne zdravstvene koristi, pokazuje istraživanje tima koji je predvodio epidemiolog za fizičku aktivnost na Univerzitetu Evrope u Madridu Borha del Pozo Kruz.
24. 07. 2025. u 18:03

ŠEST KORAKA DO ZDRAVOG SRCA: Kardiolog iz Rusije objašnjava šta je spas za vaše zdravlje
KARDIOLOG Jevgenija Bogajevskaja govorila je o efikasnim preventivnim merama za očuvanje zdravlja srca za medij "Večernяя Moskva".
24. 07. 2025. u 17:30

IMPOTENCIJA NE MORA DA BUDE TRAJNA: Evo kako se leči - urolog Aleksandar Vuksanović otkriva kako da se iѕborite sa impotencijom
IAKO o erektilnoj disfunkciji (ED) muškarci retko govore naglas, ona pogađa čak svakog desetog već u četrdesetim godinama, a više od polovine u sedamdesetim - upozorava u intervjuju za "Novosti" profesor dr Aleksandar Vuksanović, urolog.
24. 07. 2025. u 11:17
Komentari (0)