DRŽAVA ĆE GRAĐANIMA POKLANJATI DOMAĆINSTVA: Ministar Krkobabić predstavio plan - Na taj način ćemo sprečiti migracije iz sela u grad

S.S.R.

27. 05. 2021. u 18:42

U SRBIJI ima 200.000 kuća koje su prazne. Za 150.000 se zna ko su im vlasnici, a za 50.000 se i ne zna čije su.

ДРЖАВА ЋЕ ГРАЂАНИМА ПОКЛАЊАТИ ДОМАЋИНСТВА: Министар Кркобабић представио план - На тај начин ћемо спречити миграције из села у град

Foto: Tanjug/Zoran Žestić

Ove podatke je izneo ministar za razvoj sela Milan Krkobabić rekavši da će država krenuti u otkup tih kuća kako bi privukli ljude, kojima će poklanjati domaćinstva, da žive na selu.

- U prvoj fazi će biti u pitanju od 500 do hiljadu kuća koje pojediničano vrede do 1,2 miliona dinara. Ukupna vrednost projekta za usporavanje migracija iz sela u grad je pola milijarde dinara - objasnio je Krkobabić tokom Sednice na kojoj su poslanici postavljali pitanja premijerki i ministrima u Vladi.

On je izneo i podatak da u našoj zemlji postoji 250.000 muškaraca do 45 godina i 100.000 žena istog uzrasta koji nisu oženjeni odnosno udate i da će ih možda "mogućnost dobijanja kuća od države podstaći na brak".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (0)

Kako da vreme na poslu bude ispunjeno zadovoljstvom – Pogledajte dugačak spisak benefita koje nudi Mercator-S