HILANDARSKA POVELJA NIJE UNIŠTENA NEGO OPLJAČKANA?! Šta se sve dešavalo sa osnivačkim aktom srpske nacije
31. 01. 2021. u 12:00
HILANDARSKA povelja Stefana Nemanje koja krasi upravo otkriven velelepni spomenik u Beogradu velikom županu, rodonačelniku vladarske dinastije, koju je napisao kao monah Simeon nije samo osnivački akt srpskog manastira na Svetoj Gori, već i autobiografija i politički program na kome se nadalje zasnivala istorija srpskog naroda i države.
Povezane vesti
GRAĐANI ODUŠEVLJENI: Stefan Nemanja je začetnik naše države! Dobro je što napokon imamo ovakav spomenik (FOTO)
VELIKI broj građana okupio se na Savskom trgu gde će u 20 časova početi ceremonija otkrivanja spomenika Stefanu Nemanji.
27. 01. 2021. u 19:44
"KORONA ME SPREČILA DA DOĐEM U BEOGRAD": Autor spomenika Stefanu Nemanji objasnio detalje izgradnje velelepnog vajarskog dela
RUSKI vajar Aleksandar Rukavišnjikov u izjavi na dan otkrivanja spomenika Stefanu Nemanji čiji je on autor, negira spekulacije da je krst u ruci rodonačelnika srpske države u poslednjem trenutku zamenjen mačem.
27. 01. 2021. u 14:22
MAČ I ŽEZLO SVETOG SAVE: Ovo su svi simboli koji se nalaze na impozantnom spomeniku Stefanu Nemanji (FOTO/VIDEO)
SPOMENIK jednom od najznačajnijih srpskih vladara, osnivaču srednjovekovne srpske države, velikom županu Stefanu Nemanji, biće svečano otkriven večeras, na Svetog Savu.
27. 01. 2021. u 14:54
DO SADA NEVIĐENA FOTOGRAFIJA: Spomenik Stefanu Nemanji, novi simbol Beograda, u punoj veličini (FOTO)
RADOVI na spomeniku Stefanu Nemanji privode se kraju, a stanovnici prestonice ovih dana su u mogućnosti da, po prvi put, ovo umetničko delo vide u punoj veličini.
17. 01. 2021. u 12:17
SRPSKU DRŽAVU UČVRSTIO MAČEM I DUHOVNIM ŠTITOM: Istoričarka o liku i delu Stefana Nemanje - ustrojio dobar put našeg otačastva
PUT koji je ustrojio Stefan Nemanja, koji je kao vladar uspeo da učvrsti srpske srednjovekovne države ne samo mačem, već i stvaranjem duhovnog štita i ustrojstvom srpskog otačastva, nije napušten kaže profesorka istorije srednjeg veka na Filozofskom fakultetu u Beogradu Smilja Marjanović Dušanić.
17. 01. 2021. u 12:21
Najnovije iz rubrike
DOČEKUJEMO BOŽIĆ BEZ TATE: Ovo je najtužniji video jednog dečaka čijem ocu treba pomoć (VIDEO)
NA društvenoj mreži ''Instagram'' objavljen je najtužniji video- dečak Uroš Markov apeluje na ljude dobre volje da pomognu njegovom ocu Saši da ozdravi, on i njegov brat dočekuju Božić bez tate nekoliko godina unazad jer je on u to vreme na dijalizi.
05. 01. 2025. u 23:19
DRAMA DVOJE LJUBAVNIKA IZ NEGOTINA JOŠ BEZ ZAKONSKOG EPILOGA: LJubavni četvorougao završen ozbiljnim opekotinama
NEGOTIN i dalje potresa priča o nesvakidašnjem incidentu u kojem je žena (48) polila svog emotivnog partnera (59) sredstvom za čišćenje po genitalijama i drugim delovima tela, usled čega je muškarac zadobio teške opekotine.
05. 01. 2025. u 19:53
NE HAJU ZA ŽRTVE: Svi mediji u Srbiji poštuju Dan žalosti povodom masakra na Cetinju, osim Šolakovih N1 i Nove (FOTO)
DAN žalosti obeležava se danas u Srbiji, a što naravno prate i mediji koji su svoje logotipe upodobili sa Danom žalosti povodom tragedije u Crnoj Gori.
05. 01. 2025. u 18:06
SAVEZNICI ODLUČUJU CRNA GORA NAPADA PRVA: Naredba kralja Petra za rat se završavala pokličem: "Brat je mio koje vere bio!"
U PERIODU od 1909. do 1912. godine, Radomir Putnik, Živojin Mišić, Petar Bojović i Stepa Stepanović, četvorica budućih vojvoda ponovo su bili zajedno, na položajima sa kojih su mogli odlučujuće da utiču na pripremu vojske i zemlje za velike događaje.
05. 01. 2025. u 18:00
DŽERUZALEM POST: Moše Pijade – važna ličnost u borbi protiv istorijskog revizionizma
DžERUZALEM Post posvetio je veliku pažnju Moši Pijadi, istorijskoj ličnosti čiji su lični gubici tokom Holokausta bili ogromni, budući da je većina njegove porodice, uključujući braće i sestre, ubijena u koncentracionim logorima. U tekstu se ističe da je Pijade i danas važan u borbi protiv istorijskog revizionizma.
05. 01. 2025. u 17:42
Ja sam
31.01.2021. 12:52
Да се формирају две радне групе „Пинк Пантера", једна да се пошаље у Ватикан, а друга у Лондон, у року од 2-3 месеца повеља би била нађена и враћена.
Nikola Uzelac
31.01.2021. 14:07
Супер текст, осим наслова!!! Да ли аутор заиста мисли да је србска нација основана овим актом, и то тек у 12. веку? Народ се не оснива актом, макар он био изузезан историјски документ каква је ова повеља! Народ чине људи са својом културом, језиком и различитошћу које их одвајају од осталих народа! Шта је са вековима ПРЕ ове повеље, преднемањићком династијама и србским држава које леже у темељу србске средњовековне државности? Шта се тада дешавало? Овако испада да то време није ни постојало.