OVDE TAJNE SLUŽBE NEMAJU PRISTUP: Koja aplikacija je najbezbednija za dopisivanje?
NA tržištu naprednih aplikacija za komunikaciju vodi se žestoka borba za sopstveno „parče kolača”, a ove godine pravi hit je "Telegram“.
Ono što "Telegram" izdvaja od konkurencije jeste to što je trenutno najbrži i najsigurniji javni kanal za dopisivanje. Pored toga ova platforma nudi mogućnost plasiranja objava, poput drugih popularnih društvenih mreža.
Najbrža i najsigurnija javna aplikacija
Aplikacija koristi MTProto protokol, i kompanija koja stoji iza aplikacije tvrdi da je Telegram trenutno najbrža i najsigurnija javna aplikacija.
- U današnjem svetu, gde imamo dosta cenzure, običan korisnik traži mogućnost slobode govora - kaže Aleksandar Kovačević, IT stručnjak.
Prema njegovim rečima, "Telegram" je platforma u kojoj je zaštićena komunikacija klijenata, a osnivači kompanije se hvale da je nemoguće da tajne službe uđu u prepiske klijenata.
- "Telegram" ima mogućnost tajne prepiske sa bilo kojim kontaktom koji ima instaliranu aplikaciju, a tom prilikom nema traga na serverima kompanije. Korisnik može da postavi tajmer sa vremenom trajanja poruke. Nakon isteka vremena, prepiska se briše. Kao ključ za kriptovanje poruka može da se koristiti slika, što Telegram čini manje ranjivim od konkurencije”, navodi Kovačević.
Telegram je početkom ove godine premašio 500 miliona aktivnih korisnika mesečno, dok je u 2020. bio osma najpreuzimanija aplikacija na svetu.
Jednostavan za upotrebu
Aplikacija radi „u oblaku“ (cloud), što sa sobom nosi niz prednosti. Dostupan je na svim popularnim operativnim sistemima, a korisnicima omogućava da porukama pristupaju gde god da su.
- Aplikaciju karakteriše jednostavnost, čak i osobe koje se slabije poznaju savremenu tehnologiju mogu bez problema da komuniciraju. Performanse su odlične, brzina je na nivou postojećih kanala. Mogući su konferencijski razgovori, a u četovima su zaštićeni podaci. Između ostalog, umrežavanje je jednostavno. Korisnici na svojim aparatima dobijaju obaveštenja o drugim korisnicima koji su pristupili "Telegramu". Povezuju se kontakti sa postojećim na telefonu - objašnjava Kovačević.
Četovi bez ograničenja
Glasovni četovi na kanalima i u javnim grupama nemaju ograničenja broja učesnika. Razgovore uživo istovremeno mogu slušati milioni ljudi, a zahvaljujući tome svaki nalog na "Telegramu" sada može postati radio-stanica.
- Zahvaljujući novoj opciji, glasovni četovi sada se mogu sačuvati i u obliku podkasta, spisak učesnika u diskusiji sada sadrži i njihove biografije, slušaoci se mogu javiti, odnosno „podići ruku“ kako bi učestvovali u diskusiji, a govornici se mogu priključiti četu u ime svojih kanala.
Od decembra 2020. godine glasovni četovi na "Telegramu" bili su dostupni samo u grupama.
(Sputnjik)
Preporučujemo
HAKOVANjE FEJSBUKA: Proverite da li ste među korisnicima čiji su lični podaci objavljeni
06. 04. 2021. u 20:52
TUŽBE PLjUŠTE PROTIV FEJSBUKA: Društvena mreža optužena za kršenja sopstvenih pravila
23. 03. 2021. u 12:58
ŽENA SE SUKOBILA SA GUGLOM I POBEDILA: Za sve je kriva flašica vode
08. 04. 2021. u 19:58
NEMAČKI BILD: Rusi nezaustavljivo napreduju - Uskoro kreću borbe u Dnjepropetrovskoj oblasti, tamo nikada nisu bili
RUSKI vojnici nastavljaju napredovanje i sada se nalaze svega 7 kilometara od Dnjepropetrovske oblasti Ukrajine, gde "do sada nije bilo kopnenih borbi". Ovo se navodi u članku nemačkog lista Bild, koji je napisao novinar Julijan Repke.
04. 01. 2025. u 15:35
BIĆE PUNO SNEGA, ČAK I U BEOGRADU: Meteorolog dao prognozu za praznike, pa otkrio kakvo će biti leto i sve iznenadio
GOST jutarnjeg programa "Novosti" bio je meteorolog Ivan Ristić koji je govorio o tome kakvo nas vreme očekuje posle praznika, ali i tokom leta i cele godine.
03. 01. 2025. u 20:35
"NEĆE ONO TEBE PRAVITI SRPKINjOM" Potresna ispovest - krvnik joj ubio muža na Cetinju, pa je pozvao telefonom: "Rekao je i spustio slušalicu"
CETINjE se nije oporavilo od stravičnog masakra od pre skoro tri leta, a na samom početku ove godine otvorene su nove strašne rane.
04. 01. 2025. u 14:52
Komentari (0)