MALINARI TRLJAJU RUKE: Otkupna cena ovog voća u delovima Srbije čak 600 dinara
OTKUPNA cena malina u Lipolistu kod Šapca dostigla je cenu od čak 600 dinara.

Foto V. Ilić
Ovom cenom su se obistinile najave Dobrivoja Radovića, predsednika Asocijacije malinara Srbije, iz novembra prošle godine. On sada kaže da je zadovoljan zbog toga.
- Najavljivali smo da će otkupna cena 2022. biti od 600 do 800 dinara. U 2021. smo imali 98 dana bez kiše u vreme kada novim izdancima treba kiša za rod 2022. Kada smo završili berbu, rekli smo da će malina za narednu godinu biti 30 odsto manje - kaže Radović.

Foto D. Karadarević
- To se i obistinilo u celoj Srbiji, a posebno u brdsko-planinskim predelima imamo dosta lošiju malinu. Cenu ne diktiramo mi, već ponuda i potražnja, divljanje cena hemije, repromaterijala, dnevnice za radnike, hrana. Trenutno je otkupna cena od 600 dinara u Lipolistu, Ivanjici, Arilju, a u Krupnju oko 500-550 dinara. Malinari su zadovoljni, ali činjenica je da je smanjena količina roda po aru.
(Kurir)
BONUS VIDEO - OKO SOLUNA KAO U PROVANSI: Pogledajte polja lavande u Grčkoj
Preporučujemo

CEO ŠID TUGUJE ZA LEPOM MILANOM: Devojka (26) tragično preminula, danima se opraštaju od nje na društvenim mrežama
DEVOJKA Milana Mišić (26) iz Šida tragično je preminula 15. jula, a na večni počinak ispraćena je dva dana kasnije u pratnji neutešne porodice, prijatelja, rođaka i mnogobrojnih sugrađani koji se danima od nje opraštaju na društvenim mrežama.
27. 07. 2025. u 08:48

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (3)