POSKUPLJUJE PECANJE: Evo koliko će koštati dozvole za rekreativni ribolov

E.B.T.

08. 09. 2020. u 14:32

DOZVOLE za rekreativni ribolov za 2021. godinu koštaće od 600 do 10.000 dinara, navodi se u Pravilniku koji je doneo Ministar zaštite životne sredine. Vrednost godišnje dozvole za rekreativni ribolov iznosi 7.000 dinara, a stariji od 65, žene i lica sa telesnim oštećenjima od 60 do 80 procenata plaćaće je 3.500 dinara.

ПОСКУПЉУЈЕ ПЕЦАЊЕ: Ево колико ће коштати дозволе за рекреативни риболов

Foto: B. Grujić

Godišnja dozvola za lica sa telesnim oštećenjem većim od 80 odsto, one koji imaju potpuni gubitak radne sposobnosti, vojne i civilne invalide rata sa telesnim oštećenjem od 60 i više procenata, i lica mlađa od 18 godina koštaće 600 dinara.

Rekreativni ribolov na ribarskom području u zaštićenom području svi će plaćati 4.000 dinara. Izuzetak su zaštićena područja, parkovi prirode "Sićevačka klisura" i "Ponjavica", specijalni rezervati prirode "Ritovi donjeg Potisja" i "Jerma", zaštićeno stanište "Bara Trskovača" i predeo izuzetnih odlika "Karaš-Nera" gde će ribolovci morati da izdvoje 2.000 dinara godišnje. Za zaštićena područja Palića i Ludaškog jezera dozvola će koštati 2.500 dinara, za park prirode Zlatibor i Radan 3.000 dinara, a pecanje u nacionalnom parku Tara iznosiće 4,5 hiljada dinara.

u zaštićenim područjima Đerdapa, Gornjeg Podunavlja, Karađorđeva, Stare Tise, Obedske bare, Bačkotopolske doline i Uvca rekreativni ribolov će se  plaćati  5.000 dinara. U parku prirode Stara planina dozvola košta 6.000 dinara, a u predelu izuzetnih odlika reke Gradac 10.000 dinara.

Pravilnikom je propisano da dnevne dozvole za pecanje na ribolovnim područjima koštaju 1.000 dinara, a višednevne 2.000 dinara. Propisane cene primenjivaće se od 1. januara sledeće godine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (36)

Kako da vreme na poslu bude ispunjeno zadovoljstvom – Pogledajte dugačak spisak benefita koje nudi Mercator-S