STIŽU NOVE INVESTICIJE U PANČEVAČKU RAFINERIJU

Promo

09. 01. 2021. u 13:48

VIŠE goriva evropskog kvaliteta, „doviđenja" mazutu sa sumporom i početak proizvodnje naftnog koksa u Srbiji, ukratko su benefiti koje je Srbija dobila kada je krajem prošle godine u pančevačkoj rafineriji počelo da radi novo postrojenje „Duboka prerada".

СТИЖУ НОВЕ ИНВЕСТИЦИЈЕ У ПАНЧЕВАЧКУ РАФИНЕРИЈУ

Foto: Promo

Sada, nekoliko meseci nakon početka rada ove fabrike vredne više od 300 miliona evra, iz NIS-a poručuju da to nije kraj ulaganjima u jedinu domaću rafineriju. Ova kompanija će nastaviti da investira u modernizaciju Rafinerije nafte Pančevo, najavio je Kiril Tjurdenjev, generalni direktor NIS-a u intervjuu za RTS.

-Mi ćemo nastaviti da ulažemo u Rafineriju. Sledeći važan projekat je modernizacija postrojenja katalitičkog krekinga, koji će omogućiti proizvodnju dodatnih proizvoda, uključujući i veću proizvodnju propilena. Taj projekat vredan je 80 miliona dolara i biće urađen u narednim godinama - naveo je Tjurednjev za RTS.

Kvalitet naftnih derivata je osiguran, a Tjurdenjev se osvrće i na pitanje koje najviše interesuje vozače, a to je cena goriva.

- Ova godina je upravo pokazala da niko ne može da prognozira cene nafte. Reč je o globalnom tržištu koje zavisi od ogromnog broja faktora. Mi, na primer, uvozimo dve trećine nafte koju preradimo, a svega jednu trećinu proizvodimo u Srbiji. Zbog toga zavisimo od kretanja cena na svetskim tržištima. Ipak, povećanjem efikasnosti rada i smanjivanjem troškova kompanije očuvali smo stabilnost i cena i domaćeg tržišta - navodi Tjurdenjev.

Kada je u pitanju dalji razvoj NIS-a, on kaže da je kovid-19 uz makroekonomske okolnosti na globalnom nivou dosta negativno uticao na kompaniju, ali je ona nastavila sa ostvarivanjem ključnih investicionih projekata i u izazovnom periodu očuvala stabilnost na tržištu, uz brigu o zdravlju zaposlenih i potrošača, naveo je prvi čovek NIS-a za RTS.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (0)

Ovo je najpopularnija destinacija u toku septembra i oktobra Last Minute akcija! Platite 6 noćenja, a boravite 9 ili 10!