GODINE 2008. Tihomir Maštović, direktor Nacionalne i sveučilišne biblioteke u Zagrebu, slavodobitno je objelodanio da je konačno priznat hrvatski jezik, navodeći kao glavni kriterijum toga priznanja "poseban bibliotečki kod" u vašingtonskoj Kongresnoj biblioteci.
Srpski jezik je bogat, jer može da se piše sa dva pisma. Lično pišem i potpisujem se ćirilicom, ali poštujem latinicu i smatram da je ni slučajno ne treba odstraniti iz srpskog jezika. Prestanite više da trujete narod. Bolje dajte razloge za slavlje, ponos, nego za mržnju.
Ma daj kakve veze ima latinica sa Hrvatskom,to nema veze sa vezom i niko mi neće reći da se smatraš onda Hrvatom,koristim i ćirilicu ali manje malo nego latinicu,volim da se potpišem sa ćirilicom.
uzgred prvo je nastala ćirilica pa tek onda mnogo godina posle i latinica-
U TO ne treba niko više da sumnja: sa Ljubomirom Simovićem naša dramska literatura i pozorište dobili su jednog sjajnog, prvorazrednog autora. Do pre godinu dana poznat kao vrstan pesnik, Simović je "Hasanaginicom" najavio, a "Čudom u Šarganu" nedvosmisleno potvrdio, da je poeta u drami našao formu za originalan, izuzetno sugestivan, lokalno-nacionalan i intelektualno univerzalan iskaz.
CILj emisije "Radna akcija sa Tamarom" autorke i voditeljke Tamare Grujić je pomaganje najugroženijim ljudima širom Srbije. Nakon prijavljivanja, koje učesnici mogu da obave sami, ili to mogu da učine njihovi prijatelji ili socijalna ustanova, sledi odabir na osnovu određenih uslova koje učesnici moraju da ispunjavaju.
U PROGRAMU "Kafa u SKZ", u četvrtak, 24. aprila, u Sali SKZ (Kralja Milana 19, na prvom spratu), u 11 časova, biće predstavljena knjiga Duška Babića "Nebesko narečje: Knjiga o Njegošu".
POVODOM 130 godina od rođenja poznate novosadske slikarke, u Spomen-zbirci Pavla Beljanskog, u četvrtak, 24. aprila, biće otvorena postavka "Danica Nikić(1895-1943): biti žena u svetu umetnosti", koja organizovana u saradnji sa porodicom Kovačević, a čiji su autori prof. dr Dijana Metlić, prof. mr um. Jelena Kovačević Vorgučin, mr Milana Kvas, muzejska savetnica. Koordinator projekta je Angelina Rodić, kustoskinja.
GALERIJA Matice srpske i Pokrajinski zavod za zaštitu spomenika kulture, Petrovaradin, potisali su protokol o saradnji čime je nastavljena dugogodišnja, uspešna saradnja.
Mr Majestyk
05.03.2021. 14:59
Srpski jezik je bogat, jer može da se piše sa dva pisma. Lično pišem i potpisujem se ćirilicom, ali poštujem latinicu i smatram da je ni slučajno ne treba odstraniti iz srpskog jezika. Prestanite više da trujete narod. Bolje dajte razloge za slavlje, ponos, nego za mržnju.
Sara
06.03.2021. 21:06
Ma daj kakve veze ima latinica sa Hrvatskom,to nema veze sa vezom i niko mi neće reći da se smatraš onda Hrvatom,koristim i ćirilicu ali manje malo nego latinicu,volim da se potpišem sa ćirilicom. uzgred prvo je nastala ćirilica pa tek onda mnogo godina posle i latinica-