"RONAPREV" PROTIV KOVIDA: Evropska agencija za lekove (EMA) širi spisak medikamenata

I.S.

09. 11. 2021. u 19:25

EVROPSKA agencija za lekove (EMA) spremna je da narednih dana odobri lečenje kovida 19 monoklonalnim antitelima, rekla su danas dva neimenovana izvora za agenciju Rojters.

РОНАПРЕВ ПРОТИВ КОВИДА: Европска агенција за лекове (ЕМА) шири списак медикамената

Foto AP

EMA će ove nedelje dati zeleno svetlo za lečenje tretmanom koji su razvile američka kompanija Regeneron i švajcarski Roš, tvrdi Rojtersov izvor. Koktel antitela se u SAD zove REGEN-KOV, a u ostalim zemljama se prodaje pod imenom "Ronaprev".

EMA će odobriti ove nedelje upotrebu u EU i korišćenje tretmana antitelima Regkirona, koji je razvila južnokorejska kompanija Seltrion, dodao je izvor. Oba tretmana antitelima se trenutno koriste za lečenje kovid pacijenata koji su u riziku da dobiju težak oblik kovida.

Iz sedišta EMA su odbili da komentarišu navode o odobravanju ovog načina lečenja, ali su rekli da se o tome razgovaralo na mesečnom sastanku agencije koja je odgovorna za odobravanje lečenja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (0)

Kako da vreme na poslu bude ispunjeno zadovoljstvom – Pogledajte dugačak spisak benefita koje nudi Mercator-S