LOŠE PROCENE SAD: Vašington se ne usuđuje da direktno interveniše u ruskoj specijalnoj operaciji

Novosti online

23. 08. 2022. u 08:10

SAD više ne veruju u „potpunu pobedu” Ukrajine i strahuju od eskalacije oko isporuke visokotehnološkog oružja, piše Robert Mening, bivši savetnik državnog podsekretara za globalna pitanja, u tekstu za magazin "Hil", prenose RIA Novosti.

ЛОШЕ ПРОЦЕНЕ САД: Вашингтон се не усуђује да директно интервенише у руској специјалној операцији

Foto: Tanjug/AP Photo/Dmitri Lovetsky, File

Prema njegovom mišljenju, Vašington vodi agresivnu spoljnu politiku prema Kini, ali se ne usuđuje da direktno interveniše u ruskoj specijalnoj operaciji.

- Politika SAD u vezi sa sukobom u Ukrajini je opreznija: podrazumeva ujedinjenje saveznika, obezbeđivanje vojne opreme, obuku osoblja, ali isključuje direktnu vojnu intervenciju - rekao je Mening.

Bivši zvaničnik je skrenuo pažnju da, za razliku od situacije sa Tajvanom, SAD nemaju odbrambene obaveze prema Kijevu.

Foto: Printskrin/thehill.com

Navodi SAD o „totalnoj pobedi“ postepeno se zamenjuju surovom realnošću sukoba sa manje izvesnim ishodom, a snabdevanja Kijeva sa sve više i više visokotehnološkog oružja pojačava strah od eskalacije situacije, navodi se u članku.

Od 24. februara Rusija sprovodi vojnu specijalnu operaciju denacifikacije i demilitarizacije Ukrajine.

Vladimir Putin je njen zadatak nazvao „zaštitom ljudi koji su već osam godina bili izloženi maltretiranju i genocidu od strane kijevskog režima“. Prema rečima predsednika, krajnji cilj operacije je oslobađanje Donbasa i stvaranje uslova koji garantuju bezbednost same Rusije.

BONUS VIDEO:

MANASTIR NA LINIJI FRONTA: Reporter Novosti u Donjeckom Iverskom manastiru

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (1)

TUGA: Preminula velika NBA legenda! Odmah se oglasio Čarls Barkli