LOŠE VESTI ZA MAKRONA: Rezultati ovog istraživanja se neće dopasti francuskom predsedniku

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

22. 09. 2024. u 16:26

NA osnovu istraživanja koje je sprovela kompanija "Ifop", tri četvrtine stanovnika Francuske nezadovoljno je predsednikom te zemlje Emanuelom Makronom.

ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА МАКРОНА: Резултати овог истраживања се неће допасти француском председнику

Foto: Profimedia

Naime, istraživanje je sprovedeno za list "Žurnal du Dimanš".

- Još od pljačke Trijumfalne kapije na vrhuncu krize 'Žutih prsluka' u decembru 2018, Makronov rejting popularnosti nije pao toliko nisko (25 odsto), dok je njegov rejting nenaklonosti izuzetno porastao (75 odsto nezadovoljnih) - piše list.

Kako se navodi, neki posebno okrivljuju Makrona da ga je "upropastio njegov preveliki ego", kao i da je doživeo fijasko nakon raspuštanja parlamenta, koji je Francusku učinio "neupravljivom".

Osim toga, prema rezultatima istraživanja, više od polovine (55 odsto) Francuza je nezadovoljno premijerom zemlje Mišelom Barnijeom, dok njegova vlada još nije uspela da preduzme nikakve akcije.

Među najnepopularnijim liderima Evrope je nemački kancelar Olaf Šolc, čija je popularnost dostigla novu najnižu lestvicu od samo 18 odsto, prema podacima nedavne ankete.

Naime, Šolcova popularnost je među najnižim ikada zabeleženim među nemačkim liderima i iznosi samo 18 odsto, prema anketi koju je objavio Infratest Dimap.

Nasuprot tome, dugogodišnja kancelarka Angela Merkel uživala je poverenje od 76 odsto tokom svog šesnaestogodišnjeg mandata – sa najnižom ocenom od 46 odsto nakon politike otvorenih granica tokom izbegličke krize 2016. godine.

(RT Balkan)

BONUS VIDEO: MEDVED NA AUTOPUTU: Pogledajte kako desetine vozača prati životinju

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

OSMANLIJE SU UČILE SRPSKI: Koje naše reči Turci i danas koriste

KADA se povede razgovor o srpskom jeziku često se govori o turcizmima, odnosno rečima koje su iz turskog ušle u naš jezik i tu se "odomaćile" tokom viševekovne otomanske prisutnosti u Srbiji. Međutim, malo se zna da su i naša kultura i jezik imali značajan uticaj na turski. Jedan od pokazatelja istorijskog značaja srpskog jezika jeste, između ostalih, i njegov status u Osmanskom carstvu.

21. 09. 2024. u 19:21

Komentari (0)

Kako da vreme na poslu bude ispunjeno zadovoljstvom – Pogledajte dugačak spisak benefita koje nudi Mercator-S