FICOV ŠAMAR ALIJANSI: Slovačka bi imala koristi od neutralnosti

PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da bi Slovačka, članica NATO-a, imala koristi od neutralnosti, ali nije najavio nikakve korake u tom smeru.

ФИЦОВ ШАМАР АЛИЈАНСИ: Словачка би имала користи од неутралности

Foto: Profimedia

- Ako me pitate, kažem vam da bi u ovim besmislenim vremenima naoružavanja, kada kompanije za proizvodnju oružja trljaju rukama... neutralnost veoma koristila Slovačkoj -  rekao je Fico na pres-konferenciji koja je emitovana onlajn.

- Ali nažalost, ova odluka nije u mojim rukama - dodao je premijer, prenosi Rojters.

Slovačka je postala članica NATO-a 29. marta 2004. godine, u okviru petog kruga širenja NATO-a, kada su se pridružile i druge zemlje bivšeg Istočnog bloka i bivše jugoslovenske republike.

Članica Evropske unije, Slovačka je postala 1. maja 2004. godine, u okviru najvećeg proširenja EU, koje je obuhvatilo deset zemalja iz Centralne i Istočne Evrope ("Big Bang Enlargement").

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

ŠIPTARI PONIŽAVAJU SRBE NA VIDOVDAN: Upustvo terorista našem narodu kako da se ponaša u svojoj zemlji (FOTO)