Bela kuća: SAD postigle napredak u ograničavanju nuklearnih kapaciteta Irana

PORPAROL Bele kuće Kerolajn Livit izjavila je danas, na prvoj konferenciji za novinare od početka američkih napada u Iranu, da operacija "Epski bes" protiv Irana predstavlja izuzetan uspeh, navodeći da su Sjedinjene Američke Države postigle napredak u ograničavanju iranskih nuklearnih kapaciteta i u uništavanju njegove mornarice.

Бела кућа: САД постигле напредак у ограничавању нуклеарних капацитета Ирана

Foto: Profimedia

Livit je ponovila da SAD očekuju da će imati potpunu kontrolu nad iranskim vazdušnim prostorom u roku od nekoliko sati.

"Može se slobodno reći da je do sada operacija 'Epski bes' bila izuzetan uspeh", kazala je Livit, prenosi Rojters.

Ona je istakla da SAD imaju za cilj da trajno ugase iranske nuklearne ambicije.

(sputnikportal.rs)

BONUS VIDEO - PATROLA SA PUTNICIMA, NA BRZOJ PRUZI, OD BEOGRADA DO SUBOTICE: "Vožnja deluje gotovo neprimetno"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

OVO SU SVI ČEKALI! Kreće nokaut faza, verujemo u jednog od domaćina